УВАГА Рівненщина!

повітряна тривога

усі в укриття

стрічка

Переїзд і реставрація: що чекає на психлікарню й Олицький замок

21 Березня 2021, 15:57
Фото Олицького замку або резиденції Радзивіллів 1256 Джерело: http://itinery.com.ua/
Фото Олицького замку або резиденції Радзивіллів

За кілька днів Волинська обласна психлікарня з Олики остаточно переїде під дах і юрисдикцію обласного психоневрологічного диспансеру: пацієнти – повним складом, а от персонал – частиною.

Про це повідомляє 12 канал на своїй сторінці у фейсбуці.

Упродовж 60 років у стінах Олицького замку вирувало галасливе, неспокійне, але життя. Зараз тишу полохають лише кроки завгоспа Олександра Харицького

«Ремонти проводилися. І білилося це все, і фарбувалося. Було усе відновлене. Якби не психлікарня, я не знаю, чи відбудувався би цей замок», – розповідає завгосп.

Відтак, у приміщенні, якого  бракувало одному тепер будуть жити практично два заклади, оскільки видатки на психіатрію держава скоротила.

«З місяця в місяць наростала заборгованість. Ми почали скорочення штатного розпису, ліжкового фонду. Скоротили лікарню на 50 ліжок. Більше 150 штатних одиниць скоротили, але це не дало бажаного результату», – розповідає Людмила Юрко, головна лікарка Волинської обласної психіатричної лікарні №1.

Колишні працівники лікарні, які досі дбали про палац як про найпримхливішого свого пацієнта, враз збайдужіли.

Усі решта лише несміливо сподіваються, що родинне гніздо Радзивілів, історичну пам'ятку XVI століття, порятує «Велика реставрація» за кошт держави. Поки що це задекларовано у довгому списку намірів.

«Ми там не єдині. Там є дуже велика кількість замків і інших об'єктів культурної спадщини по території Західної України. Але ми хочемо, щоб у тих списках замок був першим, і ми робимо все, що від нас залежить», – прокоментував Григорій Недопад, голова Волинський ОДА.

Думкою багатіє і Олицький селищний голова.

«Це є благоустрій нашого селища. Поїдуть туристи. Це буде дохід нашої громади. І відбуватимуться відкриття комерційних об'єктів щодо торгівлі. З різних сторін ми бачимо розвиток села», – розповів Олександр Прендецький.

Та на процвітання і робочі місця Олицькій громаді доведеться ще зачекати: масштабність реконструкції потребує мільярдів і років. 

Читайте також: У Олиці скажений кіт накинувся на дітей

Коментар
Код блоку:
12/08/2022 П'ятниця
12.08.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром