стрічка

Волинських учителів навчатимуть медіаграмотності

05 Лютого 2021, 18:57
Фото ілюстративне 565
Фото ілюстративне

Учасники проєкту пройдуть навчання з інфомедійної грамотності та отримають матеріали для інтеграції цих навичок у свої уроки. Ціль проєкту – навчити учнів критично сприймати інформацію, протидіяти маніпуляціям, усвідомити цінність високоякісної інформації в контексті шкільної освіти.

Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX) у рамках всеукраїнського проєкту «Вивчай і розрізняй: інфомедійна грамотність» запрошує вчителів із Волинської області приєднатися до великої когорти освітніх змінотворців. На сьогодні у проєкті беруть участь уже 654 школи і майже 3 000 вчителів з усіх областей України. У 2019-2020 роках 26 шкіл із Луцька та області приєдналися до проєкту і вже впроваджують інфомедійну грамотність на своїх уроках. Про це інформують організатори.

«Ми запрошуємо активних учителів долучатися до проєкту, отримувати цінні знання та передавати їх своїм учням. Інфомедійна грамотність – важлива навичка сучасної зрілої особистості. Саме тому наш проєкт має на меті навчити учнів мислити критично та розбиратись у лавині інформації, яка присутня в медіа. Проєкт допоможе вчителям зробити уроки сучаснішими та зацікавити учнів у вивченні свого предмету. Заявка на участь у відборі доволі проста і займе у вас не більше 25 хвилин. Запрошуємо вчителів ставати провідниками змін у освіті», – розповідає програмна менеджерка проєкту «Вивчай і розрізняй: інфомедійна грамотність» Марія Мовшук.

До участі у конкурсі запрошуються вчителі, які викладають історію у 8-10 класах, українську мову та літературу у 8-9 класах і мистецтво у 9 класі. При відборі учасників організатори віддаватимуть перевагу заявникам, які нададуть обґрунтовану мотивацію, чому вони хочуть долучитись до проєкту. Відібрані вчителі отримають підтвердження про проходження конкурсного відбору.

До вересня 2021 року нові учасники пройдуть спеціальне навчання з інтеграції інфомедійної грамотності в уроки. Навчання відбуватиметься онлайн. Електронні матеріали проєкту будуть надані вчителям після проходження тренінгів. Матеріали включають конспекти уроків, презентації, роздатковий матеріал тощо.

«На мене і моїх учнів проєкт вплинув позитивно і пізнавально. Діти навчилися не тільки дізнаватися про минуле, а й проводити паралелі із сучасністю. Допоміг у цьому, наприклад, урок для 8-го класу «Конституція Пилипа Орлика». Найцікавішим для учнів залишається створення сторінок у соціальних мережах, поєднуючи знання прожиття історичної особи із сучасними тенденціями. Цікаво опрацьовувати матеріал з підручника методом візуалізації. Ефект просто бомбезний, тому що учні відкривають в собі художні таланти. Урок з матеріалами проєкту став енергійним, яскравим, цікавим, пізнавальним та швидким», – розповідає учасниця проєкту, вчителька історії Луцької ЗОШ №2 Олена Парфенюк.

Відбір учасників триває з 29 січня по 14 лютого.

Читайте такожСхованка від дощу та місце для розвитку: про основні цілі та цінності Молодіжного центру Волині

Коментар
Код блоку:
16/08/2022 Вівторок
16.08.2022
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром