На Володимирщині віряни вже кілька місяців моляться під церквою. ФОТО, ВІДЕО

09:17 10.01.2021
398

Віряни з села Галинівка, що на Володимирщині, вже кілька місяців поспіль беруть участь у богослужіннях, які відбуваються поруч з храмом. Будівля самої церкви опечатана.

За перехід до Православної церкви України жителі Галинівки проголосували ще в серпні, але юридично перехід громади до ПЦУ досі не зареєстрували, – розповідає Суспільне.

На недільні та святкові служби парафіями збираються надворі. Вести богослужіння у Галинівку приїжджає священник ПЦУ Сергій Місан. Каже, що на молитву збираються 30-40 людей.

Двері храму у Галинівці – опечатані. Замок на двері повісили восени, після того, як священник Олексій Шаран приїхав служити на храмове свято. Батюшка молився у церкві з парафіянами, які не підтримали перехід до ПЦУ. Тепер він у храмі не з’являється, двері свого будинку кореспондентам – не відкрив.

Нагадаємо, влітку невелика волинська Галинівка стала відомою на всю Україну – настоятель сільського Свято-Сергіївського храму отець Олексій Шаран у мережі Facebook написав щирі вітання з днем народження президенту Росії Володимиру Путіну.

Про випадок, який миттєво «підірвав» волинський медіапростір, стало відомо й парафіянам, які, зібравшись на парафіяльні збори, вирішили приєднатися до Православної церкви України.

Проте, невеличка частина громади, чисельністю до 10 осіб, залишилася з Московським патріархатом та продовжувала молитися в храмі, до якого скандальний батюшка після інформаційного розголосу його вітань президенту країни-агресора, з’явитися не ризикнув.

Читайте також: У селі Галинівка релігійна громада вирішила перейти до ПЦУ

Тоді ЗМІ розповідали, що Володимир-Волинська єпархія УПЦ (МП) відсторонила скандального клірика з посади настоятеля церкви в Галинівці, призначивши обслуговувати цю парафію отця Юрія. Про самого ж отця Олексія Шарана розповідали, що той, аби уникнути конфліктів, тимчасово виїхав у Москву, де навчається його донька.

«Скільки погинуло дітей українських. Ще мій син уже четвертий рік на Сході. Батюшка зразу був по-людськи, а потім щось зробилося і все гірший-гірший, а потім взяв і привітав Путіна», – розповіла жителька села Марія Євсюк.

Жінка одна з 57 представників громади, які в серпні підтримали перехід до ПЦУ. Лишитися з УПЦ забажали шість жителів громади.

Як пояснив прессекретар Володимир-Волинської єпархії УПЦ Володимир Мацур, Олексія Шарана – звільнили з посади настоятеля восени.

«Він був направлений у монастир для покаяння. На сьогодні він не проводить богослужіння у жодному храмі», – каже прессекретар.

Богослужіння у храмі, де зчинився скандал, проводять почергово. Громада досі очікує, коли офіційно зможе перейти до ПЦУ. В облдержадміністрації розповіли, що документи про перехід з Галинівки отримали, але не повний.

Зі слів начальника відділу управління культури ОДА Василя Гайдука, бракує старого статуту, який нині в священника Юрія Татунчака, якого Володимир-Волинська єпархія УПЦ призначила настоятелем замість Олексія Шарана.

Довідково: у січні 2019 року Україна отримала Томос про автокефалію. Відтоді минуло 2 роки, але не всі парафії змогли одразу перейти до ПЦУ. З моменту створення до ПЦУ приєдналося близько 600 парафій УПЦ, з цих парафій ще не всі оформили необхідні документи. Станом на 1 січня 2020 року в Україні було 7097 парафій ПЦУ й 12410 парафій УПЦ МП.

Читайте також:

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
28 січня
Сьогодні
Вчора