стрічка

Поблизу Острога оселилися лебеді. ФОТО

28 Грудня 2020, 08:00
1430

Щороку на Хмельницькому водосховищі оселяються лебеді. Безумовно, що така краса приваблює до себе місцевих жителів Острога, Нетішина та інших населених пунктів. 

Ми поцікавилися у завідувачки науково-дослідного сектору Дермансько-Острозького Національного парку Оксани Головко, чим годувати водоплавних птахів. 

«Зараз їх не потрібно годувати нічим, водойма не замерзла, і їм достатньо природного корму. Якщо комусь хочеться погодувати, то в жодному випадку не хлібом, особливо з житнього борошна. Можна зерном, вареною перловою кашею, картоплею, капустою», – наголошує співрозмовниця.

Своєю чергою, орнітологиня Ганна Кузьо на сторінці «Все про птахів з Ганною Кузьо» у Facebook пише: 

«Взимку лебедя-шипуна нерідко можна побачити на незамерзлих водоймах. Людям здається, що птахи не мають залишатися на зиму і намагаються всіляко їх «рятувати». Насправді лебеді є умовними мігрантами й можуть успішно зимувати на території України. Полетять вони тоді, коли відчують брак корму, або якщо плесо почне затягуватися кригою.

Якщо ж ви дуже хочете зробити фотографії чи помилуватися птахом зблизька, підготуйте:

  • злегка відварений ячмінь, перлову кашу чи просто пшеничне або кукурудзяне зерно, також картоплю
  •  також можете принести листя салату чи шпинату.

 Сипати їжу варто у воду біля берега, щоб лебідь шиєю міг дістати корм, адже на березі його швидше з’їдять голуби та гризуни. Крім того, постійне виманювання лебедів на сушу не є доброю ідеєю з точки зору безпеки цих птахів, адже крім доброзичливих бьордвочерів на суші можуть бути різні люди, а також собаки, транспорт та інші загрози.

Лебеді не мерзнуть навіть в сильні морози. Для них головне наявність відкритого водного плеса. Якщо ви бачите лебедів на кризі поруч з відкритою водою - їх рятувати не потрібно. Лише якщо через сильний мороз за ніч водойма затягнулася кригою і лебеді повмерзали, тоді їх потрібно обережно звільнити від криги та відвезти до ветеринара. Проте таке буває вкрай рідко. Якщо ж ви зайвий раз будете лякати птахів, зганяючи їх таким чином з водойми - користі це не принесе, лише зайвий стрес для птахів», - повідомляє орнітологиня. 

Коментар
23/06/2024 Субота
22.06.2024