стрічка

Ратнівщина: лікарня лишилася без фінансування проте продовжує лікувати хворих

10 Грудня 2020, 12:20
Самарівська лікарня, яка лишилася без фінансування, продовжує лікувати хворих 439
Самарівська лікарня, яка лишилася без фінансування, продовжує лікувати хворих

Медзаклад у селі Самари, що на Ратнівщині, пропри припинення фінансування, продовжує працювати й приймати пацієнтів. 

Фінансування лікарні 1 жовтня припинила Національна служба здоров’я України, про це розповів «Суспільному» директор медзакладу Михайло Яворський.

У лікарні 19 працівників. Понад два місяці вони працюють без зарплати.

Медпрацівники
Медпрацівники

Лікарня розташована за кілометр від кордону з Білоруссю. Медзаклад розрахований на 15 ліжкомісць. Нині там лікують десятьох місцевих жителів. Зі слів головного лікаря, до найближчого медзакладу 30 кілометрів.

«Люди, які на хуторах живуть, їхні діти усі в Білорусії, вони не можуть зараз приїхати у зв’язку з політичною ситуацією та пандемією. Ці люди лишилися сам на сам», - каже Михайло Яворський.

Пацієнтка лікарні
Пацієнтка лікарні

Згідно з договором із Національною службою здоров’я, лікарня надає терапевтичні послуги у стаціонарі дорослим та дітям без надання хірургічної допомоги. Виконати усіх умов НСЗУ лікарня не може. Бракує апарату ШВЛ, кисневих концентраторів, рентгену та УЗД.

Директорка Західного департаменту Національної служби здоров’я України Мар’яна Возниця телефоном розповіла, що лікарні, які до 1 жовтня не виконали вимоги, залишились без державних субвенцій, далі їх може утримувати громада.

За коментарем Суспільне звернулося до голови місцевої ОТГ. Зі слів Миколи Маргеса, у громаді нині немає грошей, щоб виплатити медикам зарплатню. Бюджет ОТГ оплачує лише комунальні послуги лікарні. На фінансування медзакладу потрібно близько двох мільйонів на рік.

Директор лікарні Михайло Яворський розповів: колектив звернувся до міністра охорони здоров’я із проханням не закривати заклад. Поки чекають відповіді, продовжать приймати пацієнтів.

Читайте також: Медпрацівники Ратнівщини отримали новий службовий автотранспорт

Коментар
23/01/2022 Неділя
23.01.2022