В Острозі виборець показав свій заповнений бюлетень

20:20 25.10.2020
268

Ситуація сталася на виборчій дільниці №560900, яка розташована у приміщенні комунального підприємства «Острозька обласна психіатрична лікарня». Один із виборців після виходу із кабінки для голосування продемонстрував заповнені бюлетені для іншого виборця (медичної сестри). Вона стояла поруч, згорнула бюлетені та допомогла опустити в скриньку.

За цим фактом спостерігачка звернулася до працівника поліції, яка пізніше викликала колег. В результаті поліція відібрала пояснення у спостерігачки ОПОРИ.

Частина 1 статті 16 Виборчого кодексу України вказує, що голосування на виборах в Україні є таємним. Контроль за змістом волевиявлення виборців, встановлення або розголошення змісту волевиявлення конкретного виборця будь-яким чином забороняється.

Публічне розголошення виборцем, учасником референдуму результатів свого волевиявлення шляхом демонстрації бюлетеня в приміщенні для голосування тягне за собою адміністративну відповідальність за статтею 212-22 КУпАП у вигляді штрафу від 1 700 до 3 400 гривень.

Читайте також:

На Острожчині зафіксували випадки порушення виборчого законодавства

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
27 листопада
Вчора
25.11.2020