стрічка

Тісні кабінети й відсутність водопостачання: в яких умовах приймають рожищенські сімейні лікарі

20 Жовтня 2020, 17:00
3378

Рожищенські сімейні лікарі працюють у тісних кабінетах без централізованого водопостачання та водовідведення, а пацієнти скаржаться на не зручне розташування кабінетів та облуплені стіни у приміщенні.

Про умови роботи медиків Рожищенського центру первинної медико-санітарної допомоги Район.Рожище розповіла головна лікарка медустанови Леся Басалик.

За словами посадовиці, аби організувати належні умови, медики змушені були купувати спеціальні умивальники, які кожного дня треба вручну заповнювати водою та виливати її після використання. Такі пристосування забрали багато місця у й так малих кабінетах.


Ще одна проблема приміщення – неможливість розмежувати потік хворих і здорових людей. Окрім того, приміщення та кабінети не пристосовані для людей на милицях чи інвалідних візках.

«Також кабінет щеплень дуже не зручно розташовується і немає можливості кудись його перенести. Щоб дістатись до лабораторії, пацієнтам треба пройти подвір’ям. До того ж приміщення, де знаходиться лабораторія та кабінет амбулаторного лікування, потребує ремонту. Там уся стеля затекла, стіни полущилися. Коштів на програму розвитку районна рада не виділяла, за свої кошти ми не змогли зробити ремонт такий, як потрібно, а балансоутримувач навіть не намагався займатися цим питанням», – розповідає Леся Басалик.

Аби якось розв'язати ці проблеми, вирішили залучитися допомогою Світового банку. Однак, щоб отримати фінансування, потрібно було дотримуватись певних умов.

«Умови Світового банку були такі, щоб центр сімейної медицини мав на балансі приміщення. На той момент, як і зараз, ми орендували приміщення у центральній районній лікарні. Усе було на балансі районної лікарні, на балансі сімейної медицини не було нічого. Щоб дотриматись умови Світового банку, районна рада передала нам на баланс приміщення на Мазепи разом із землею. Саме ця умова дозволила залучати кошти на реконструкцію амбулаторії № 2», – пояснює жінка.

Світовий банк, підтримуючи реформу первинної медичної допомоги, давав безвідсоткові позики на будівництво амбулаторій.

«Не районних лікарень, не фельдшерських пунктів, а саме амбулаторій. Лише таку структуру вони підтримували і на неї виділяли кошти. Змінити цільове направлення цих коштів було не можливо. У нашій області було профінансовано 32 об’єкти, включаючи один наш», – додає Леся Басалик.

Приміщення реконструювали за усіма вимогами, враховуючи доступність для маломобільних груп населення.

«Медзаклад обслуговуватиме усіх пацієнтів з Рожищенського району, які уклали декларацію, незалежно від того, в якій громаді, місті чи селі вони живуть. Також нова амбулаторія допоможе розвантажити це приміщення. Лікарі отримають просторіші кабінети, зможуть розділити потоки хворих. З’явиться можливість перенести лабораторію ближче», – каже медичка.

Читайте також: Влада Рожища не хоче амбулаторії, яку відреставрували за 4,7 мільйона від Світового банку

Також вона розповідає, що нині сімейна медицина надає дуже широкий спектр послуг: видає лікарняні листки, оформляє обхідні листи на інвалідність, проводить шкільні медогляди та медогляди у дитсадки, дає заключення по догляду за престарілими чи людьми з інвалідністю, займається дитячою інвалідністю та реабілітацією, вакцинацією населення, спостереженням за новонародженими дітьми протягом року. 

«Дуже хочеться, щоб люди зрозуміли, що ця нова амбулаторія потрібна й вона поліпшить якість надання меддопомоги», – резюмує Леся Басалик.

















Коментарі
20 Жовтня 2020, 21:46
Щось останні 3 фото, як не з тої опери. Не бачив на данний час такого в поліклініці. Там шалені гроші вбухали в ремонти. З самого початку потрібно було розділитися по господарськи. Невже не можна було порозумітися Редзію з Басалик і зробити розподіл так, що б все було в одному місці. А то думають одним місцем, вбухують гроші, а потім не можуть толоку дійти, Такий приклад і дитяче, які ремонти, скільки грошей, і все коту під хвіст. І інфекційне, зробили ремонт в туалетах, маніпуляційній, почали восени крити дах і тут "неочікувано"сніг, залило все, переселили інфекційне на хірургію, знов гроші коту під хвіст. На місті старої інфекції Редзій вирішив зробити реабілітаційний центр, грошей на одну документацію і макет пішло вагон і знову пшик. Таке в подальшому жде і пологове з ремонтами. Може пора міняти таких господарів? Може не грошей мало? А розуму бракує, керувати теж треба вміти. З такими керівниками скоро без усього залишимось....
21 Жовтня 2020, 12:06
Леся якраз на своєму місці. І гроші знайшла, і організувати колектив вміє. Не те, що Вітя. Його давно треба гнати як паршивого пса. Дармоїд!
Коментар
20/04/2024 П'ятниця
19.04.2024