Заробітки обіцяють не менші, як у Польщі: в Прилісненській ОТГ будуть садити ягоди
Заробітки обіцяють не менші, як у Польщі: в Прилісненській ОТГ будуть садити ягоди

Заробітки, як у Польщі, обіцяють на Маневиччині

13:59 15.09.2020
601

У Прилісненській об'єднаній територіальній громаді, що на Маневиччині, показали, як закладають маточник під суницю та готують гряди під плівкою та крапельним зрошенням під цьогорічну посадку.

Про це повідомив заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Олексій Гнатюк на своїй сторінці у Facebook.

Одним з основних напрямків стратегії розвитку Прилісненської ОТГ, за словами Олексія Гнатюка, є виробництво екологічно чистої ягідної продукції.

Ще у 2017 році в громаді взяли за мету провести інвентаризацію вільних сільськогосподарських земель в межах населених пунктів та за їх межами, а також розпайованих земель та тих, що не ввійшли до паювання.

Читайте також: У Прилісненській громаді реалізували роздільний збір твердих побутових відходів

В результаті цього виявили багато земель, на кожну з яких знайшовся свій покупець. Відтак в ОТГ виставили на торги дві ділянки площами 14 та 24 гектарів в селі Прилісне. В липні місяці торги відбулись і громада отримала по 3 тисячі гривень за гектар.

«Для наших земель це дуже непогана плата, коли власникам паїв дають по 1000 гривень. Але не це основне. Домовились, що інвестор вкладає кошти у органічне землеробство, а наше комунальне підприємство допомагає у обробітку землі, за що має непогані кошти», – розповів Олексій Гнатюк.

Кажуть, що заробіток матимуть і працівники упродовж року, адже культури посадять так, що достигатимуть вони протягом всього року.

«Заробітки обіцяють не менші, як в Польщі. Для прикладу, якщо збір одного кілограма малини інтенсивного виробництва – 10 гривень, врожайність 10 тонн з гектара, затрати 30 тисяч гривень на гектар і ціні на ягоду 40 гривень, то при органічній продукції із тими ж затратами 30 тисяч гривень на гектар врожайністю 5 тонн на гектарі і ціні 80 гривень за кілограм є можливість заплатити 20 гривень за кілограм збору ягід», – додав заступник.


Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
29 вересня
Сьогодні
Вчора
27.09.2020