стрічка

У Музеї волинської ікони – два старовинних образи, які раніше не експонували

12 Серпня 2020, 16:59
У Музеї волинської ікони – два старовинних образи, які раніше не експонували 889
У Музеї волинської ікони – два старовинних образи, які раніше не експонували

Ікони Богородиці Римської та Старозавітної Трійці можна буде побачити у Музеї волинської ікони після зняття карантинних обмежень.

Про це йдеться на сайті Музейного простору Волині.

Реставрацією цих двох ікон займалися декілька років майстри з різних міст України. Художниця-реставраторка Лариса Обухович – одна із тих реставраторів, яка працювала над оновленням ікони – Старозавітня Трійця.

«Ікона не мала експозиційного вигляду і тому її не виставляли. Вона посередині мала тріщини і деструктивні зміни треба було укріплювати», – розповіла художниця-реставраторка.

«Зробили реконструкцію ликів, які були майже витерті. Під мікроскопом вдалося зібрати ті риси обличчя, відтворили їх», – каже Лариса Обухович. За час роботи музею художниці-реставраторці вдалося відреставрувати 252 ікони великих розмірів.

Друга ікона, яка представлена в новій експозиції – Богородиця Римська. Ця ікона датована 17 століттям.

«Над головою Богоматері і Ісуса Христа можна бачити сліди від цвяхів, тут знаходилися корони, якими вона була коронована. Традиція коронувати ікони пішла з католицької церкви», – розповідає Тетяна Єлісеєєва.

Зараз в експозиції музею – 111 ікон, каже завідувачка музею Тетяна Єлісєєва. 2304 – зберігаються у фондах. Після зняття карантинних обмежень ікони можна буде оглянути у виставковій залі Музею волинської ікони.

Читайте такожЯким був Луцьк півтора століття тому

Коментар
28/01/2022 П'ятниця
28.01.2022