У Музеї Корсаків відкриють інсталяцію Анатолія Твердого «Нарцис»

17:42 31.07.2020
162

Липень був багатим на мистецькі події для Музею сучасного українського мистецтва Корсаків. На початку місяця відбулася презентація оригінального проєкту «(De)термінація» за участі художників зі всієї України.

Днями відбулось відкриття виставки Романа Яціва «Оптимістичні варіації», а вчора МСУМК зустрічав знаного художника з Одеси – Олександра Ройтбурда. Про це повідомляють у адміністрації КРЦ «Адреналін Сіті».

Завершується липень презентацією у Чільній залі інсталяції Анатолія Твердого «Нарцис» (авторська техніка).

Всіх охочих запрошують у Музей 31 липня о 19:00. Вхід вільний (у масках+дистанція).

Довідка. Нарцисизм – риса характеру, що полягає у надмірній самозакоханості і завищеній самооцінці. Термін походить з грецького міфу про Нарциса – вродливого юнака, який не відповів взаємністю закоханій у нього німфі Ехо. У покарання за це він був приречений закохатися у власне відображення у воді озера і помер від цієї любові, перетворившись у квітку.

Людина не в змозі подивитися своїми очима на власне обличчя. Доводиться задовольнятися відображенням в дзеркалі, емпірично вірити в те, що зображений об'єкт відповідає оригіналу. Відображення символізує те, чого не вистачає, те що відсутнє, щось бажане та ідеальне. У дзеркалі той, з ким людина себе ототожнює. Між ними виникає милування і бажання. Дзеркальні взаємини – це така інтерсуб’єктивність, яка є зустріччю віч-на-віч з самим собою. Людина здатна остаточно втратити зв’язок з реальністю. І єдиною реальністю стане власне відображення у дзеркалі.

Читайте також: «Він повертає імена в історію», – Віктор Корсак презентував першу книгу з десятитомника творів свого батька

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
11 серпня
Сьогодні
Вчора
09.08.2020