У «Поліському лісгоспі» розповіли, що роблять щоб не допустити лісові пожежі
У «Поліському лісгоспі» розповіли, що роблять щоб не допустити лісові пожежі

Що роблять у «Поліському лісгоспі», аби не допустити лісових пожеж. ФОТО

15:29 01.07.2020
338

Пожежонебезпечний період у Маневицькому районі триває й в державному підприємстві «Поліське лісове господарство» розповіли, як усіма силами та засобами запобігають виникненню лісових пожеж.

Задля того аби запобігти й ліквідувати пожежі у 2020 році у державному підприємстві «Поліський лісгосп» створили матеріальний резерв який включає два пожежних автомобілі (IVEKO MAGIRUS на центральній садибі та ГАЗ 66 у Розничівському лісництві), які оснастили 20 напірними пожежними рукавами (загальною довжиною 500 метрів) та орендований пожежний автомобіль ГАЗ-53 у Чорторийському лісництві, 4 переносні мотопомпи для подачі води, 4 трактори, 4 лісових плуги типу ПЛ 75-15, 3 лісових дискових культиватори (використовуються для догляду за мінералізованими смугами), 1 лісовий пожежний модуль, обладнаний знімною мотопомпою.


Також у резерві є 20 ранцевих лісових вогнегасників, які призначені для тушіння кромки низових пожеж та 3 мобільних радіостанції типу KENWOOD (радіусом дії 5 кілометрів).

На базі лісової пожежної станції створили пожежну команду чисельністю 11 осіб, яка складається з водіїв пожежних автомобілів, трактористів та лісової охорони підприємства. Окрім того створили добровільну пожежну дружину до якої входить 37 працівників підприємства (фактично уся лісова охорона). Зі всіма членами лісової пожежної станції та добровільної пожежної дружини провели навчання з питань пожежної безпеки згідно з затвердженою програмою. Усіх працівників, що залучили до гасіння лісових пожеж, застрахували від нещасних випадків.


У підприємстві опрацювали інструкцію про порядок спільної взаємодії з 13 державною пожежно-рятувальною частиною. Також склали та погодили з сільськими радами оперативно-мобілізаційні плани ліквідації пожеж на території ДП «Поліський лісгосп». Розіслали нагадування суміжним землекористувачам про дотримання правил пожежної безпеки.

По лісництвах укомплектували пункти зосередження протипожежного інвентарю згідно з чинними вимогами. На цей час (за перше півріччя) створили 257 кілометрів нових мінералізованих смуг у соснових масивах та поновили понад 426 кілометрів старих мін смуг. Перекрили 28 позапланових доріг та виставили 30 штук наочної агітації (аншлаги на рекреаційних пунктах, вздовж автошляхів та білборди на протипожежну тематику).

Лісова охорона провела 86 рейдів по виявленню порушників правил пожежної безпеки протягом пожежонебезпечного періоду та склали 4 протоколи про порушення правил пожежної безпеки в лісах України.

«Завдяки усім проведеним заходам, лісових пожеж у першому півріччі в лісах ДП «Поліський лісгосп» у 2020 році вдалося уникнути, хоча здійснили багато виїздів пожежної техніки на гасіння сухої трави, чагарникової рослинності, очерету на землях сільських рад та смітників поблизу населених пунктів. У боротьбі з лісовими пожежами дуже важливим є відношення до цього населення району», зазначив інженер з захисту лісу Руслан Навроцький.

Керівництво та лісова охорона ДП «Поліський лісгосп» просять при виявленні загоряння чи диму у лісі повідомляти по черговому номеру 097-508-05-84 – відповідального чергового лісгоспу або дзвонити на «101».

Читайте також: «Поліське лісове господарство»: історія про вогонь та людей

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
13 серпня
Сьогодні
Вчора
11.08.2020