На Рівненщині презентували давньоруське житло

09:15 23.05.2020
169

Унікальну двоярусну житлову споруду із двома печами «по-чорному» та з димарем можна побачити в культурно-археологічному центрі «Пересопниця», що у Рівненському районі.

У рамках року промоції культурної спадщини з кінця березня на території цього центру проводили археологічне дослідження котловану житла XII-XIII століття. Також зробили реконструкцію житла заможного жителя літописної Пересопниці. Про це інформують в управлінні культури та туризму Рівненської ОДА.

Житло реконструювали за археологічними та етнографічними матеріалами на місці колишнього будинку. Воно поєднує в собі зрубний підкліт із пічкою «по-чорному» та каркасно-стовпову наземну конструкцію. Дах зробили за принципом гонту. Під час дослідження зафіксували додаткове житло X століття.

На презентації реконструкції житла заможного міщанина ХІІ століття були присутні заступник голови обласної ради Олексій Бучинський, начальниця управління культури і туризму облдержадміністрації Любов Романюк, директор обласного краєзнавчого музею Олександр Булига.

Любов Романюк привітала з відкриттям такої унікальної споруди, аналогів якої немає в Західній Україні, та вручила почесні грамоти художнику-реставратору Олексію Войтюку та молодшому науковому співробітнику культурного-археологічного центру «Пересопниця» Віталію Тимощуку, які виконали основні реставраційні роботи.

Тепер це частинка туристичної привабливості Рівненщини.

Читайте також: У Рівненському музеї військової історії розширюють експозицію АТО

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі

Іван Петрович

13:02 27.05.2020

Популяризація історії - це дуже добре!
А от трактування історичного спадку історичної Волині досі відбувається в дусі "русского мира" і ідей промосковського історика та археолога Петра Толочка.
З цього приводу варто оглянути статтю "ДАВНЬОРУСЬКІ ЛІТОПИСИ – ЦЕ ФАЛЬШИВКИ 15-16 СТОЛІТЬ!" - https://sribnovit.com/kultura/davnʹorusʹki-litopysy-tse-falʹshyvky-15-16/
Може вже час мати український погляд на історію краю, а не підігравати Москві і її посіпакам?

2 червня
Вчора
31.05.2020