стрічка

День вишиванки: жителі Рожищенського краю вбралися у картаті сукні та сорочки

22 Травня 2020, 10:15
1034

Всесвітній день вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.

Дата відзначення – щороку в третій четвер травня. Свято є самобутнім і самодостатнім, не прив'язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до святкування, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.

Ідею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Через 14 років свято стало масовим. Нині у всьому світі українці та прихильники України залюбки одягають вишиті сорочки та сукні у цей день.

Попри карантинні обмеження, яскраво відзначили День вишиванки цьогоріч й у Рожищенському районі. Люди одягнули вишитий одяг на роботу або ж просто демонстрували у соцмережах світлини у вишиванках. Район.Рожище зібрав публічні дописи жителів краю, присвячені Дню вишиванки.

Коментар
20/06/2021 Неділя
20.06.2021