Ніч у Музеї
Ніч у Музеї

Квести, ліхтарики та картини, що оживають: лучани провели ніч у Музеї Корсаків

15:20 19.05.2020
202

За нещодавнім звичаєм, хоча б раз у рік кожен поважний відвідувач музею має в ньому переночувати. Луцькі музеї – не виняток, адже добра «голлівудська» традиція ночівлі з експонатами не залишає байдужими мешканців та гостей міста, і щоразу веде на дивні пригоди.

Цього року, щоправда, відвідувачів трохи менше через карантин. А проте, атмосфера у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків у ніч на вівторок, 19 травня, неперевершена.

Люди невимушено ходять залами, долучаються до безкоштовних екскурсій, роздивляються мистецтво нове і химерне, яке, здається, теж дивиться на них зі стін. Час від часу хтось підходить до роялю, і негучні перемовини відвідувачів розчиняються у казкових мелодіях, які заповнюють увесь простір.У залі актуального мистецтва стоять декілька мольбертів. На численних аркушах – малюнки відвідувачів. Вони тепер теж митці, бо в цю ніч у цьому Музеї оживає мистецтво.


У програмі Ночі в музеї Корсаків, окрім традиційної екскурсії залами, була ще прогулянка до парку скульптур. Химерні дерев’яні образи у призахідному сонці творили дуже містичну атмосферу, а весела оповідь «екскурсоводки» робила перебування між дивними скульптурами легким і приємним.Протягом усього вечора відвідувачі брали участь у музейних квестах, і вигравали чашки та квитки. Розваги були двох видів: знайти всі фігурки людини-гусіні (не питайте), які розклеєні у всіх залах Музею; знайти оригінали картин за фрагментами.

Окрім того, діяв імпровізований кінотеатр, де відвідувачі дивилися документальний фільм про те, як створювали парк різьблених скульптур.

Особливої атмосфери вечору додала екскурсія з ліхтариками. Відвідувачі хаотично вихоплювали з темряви картини та арт-об’єкти, а мінливе світло ліхтарів створювало нові образи і сенси.Близько опівночі розпочався кіномарафон. Дивилися «Ніч в музеї» - стрічку, яка свого часу започаткувала цей новий формат заходів та «оживила» музеї у всьому світі.


Читайте також: «Хочу, щоб у нас з'явилися конкуренти». Інтерв'ю із фундатором МСУМК Віктором Корсаком

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
2 червня
Вчора
31.05.2020