стрічка

Валіхновський організував проєкт створення вітчизняного медобладнання

03 Квітня 2020, 12:15
4346

На базі інституту хірургії доктора Валіхновського втілюють програму створення вітчизняного прототипу апарата штучної вентиляції легень.

Про це повідомляє Ростислав Валіхновський на своїй сторінці у фейсбуці.

Ці апарати відіграють ключову роль у лікуванні пацієнтів з ускладненнями спричиненими коронавірусною інфекцією:

  1. Вони призначені для примусової подачі спеціальної газової суміші до легень з метою насичення крові киснем і видалення з легень вуглекислого газу.
  2. Їх використання необхідне тоді, коли від завданих інфекцією ушкоджень, легені самостійно не можуть виконувати своїх природних функцій.
  3. Якщо у важкохворого пацієнта немає доступу до системи ШВЛ, він помирає протягом декількох годин.
  4. В Італії, де зараз смертність від коронавірусу є найвищою, лікарі через брак цих апаратів фактично вирішували хто залишиться жити, адже їм доводилося обирати між тим, кого до ШВЛ підключати, а кого ні.

В Україні є близько 4000 апаратів штучної вентиляції легень в облаштованих закладах охорони здоров’я.

Європейські виробники апаратів ШВЛ перевантажені замовленнями. Деякі з них навіть змушені відмовлятися від будь-яких іноземних замовників, працюючи виключно на свій уряд.

Розуміючи всю відповідальність перед українським суспільством, започаткували створення платформи: http://www.anticovid19.com.ua/, покликану вирішувати проблеми забезпечення українських медичних закладів у зв’язку з епідемією COVID-19, зокрема апаратами штучної вентиляції легень.

«Лише за три дні з початку функціонування до нас прийшло понад 35 заявок від небайдужих, готових разом працювати на порятунок нашої країни! Уже в травні ми плануємо запустити в роботу перші українські прототипи апаратів штучної вентиляції легень», – пише лікар Валіхновський.

1

 

Коментар
22/02/2024 Четвер
22.02.2024