Фото зірки міжвоєнного кіно Тамари Вишневської

11:10 10.11.2019
2099

У 2019 році виповнюється 100 років з дня народження зірки міжвоєнного кіно, уродженка Дубенщини, Тамари Вишневської, по чоловіку Мікош.

Дослідникам вдалося знайти унікальні фото акторки у колекціях polona.pl та audiovis.nac.gov.pl.

У 1919 році 20 грудня у селі Варковичі на Дубенщині в українсько-польській родині народилася майбутня зірка кіно Тамара Вишневська.

У 1920-х рр. родина Вишневських переїжджає до міста Луцька. Батько Тамари, Сергій Аполлінарійович Вишневський став тоді редактором двох українських газет «Українська громада» і «Волинська неділя».

В Луцьку Тамара навчалась в школі № 8, потім у Варшаві в драматичній школі. Паралельно дівчина виступала в танцювальному ансамблі Тетяни Висоцької.

Вперше в фільмі Тамара Вишневська знялась у 1935 році. Режисером був Пауль Вегенер.


Акторку глядачі добре знали за фільмами «Прокажена», «Ординат Міхоровський», «Дівчина шукає кохання», «Жінки над проваллям», «Троє гульвіс», «Дружина і дружина», «Крізь сльози щастя», «Дівчата з Новолипок».

В 1930-х роках Тамара між зйомками в кіно активно навідувалась до міста Луцька, в якому проживала її сім’я та шкільні друзі. В Луцьку акторка багато фотографувалася із місцевими кіноглядачами та роздавала автографи, про що писали навіть в тодішній місцевій пресі.

В 1937 році Тамара під час зйомок у кіно знайомиться з продюсером фільму Владиславом Мікошом, згодом вони одружились і в них народилась донька Ірен.

З початком Другої світової війни родина Вишневських переїжджає з Луцька до Варшави.


З початком війни кар’єра Тамари Вишневської як акторки закінчилась назавжди. В часи війни сім’я Тамари розділилася. Вона з донькою перебувала в Чехословаччини, а її чоловік в таборі в Баварії. Лише в 1945 році вони знову об’єдналися в таборі біженців. В 1950 році актриса разом із чоловіком та донькою переїжджають на постійне місце проживання до США.

Тамара Вишневська померла 1 квітня 1981 року у віці шістдесят один рік.Тетяна ЯЦЕЧКО-БЛАЖЕНКО

Загрузка...
Коментарі
Загрузка...
3 грудня
Сьогодні
Вчора