стрічка

У Луцькому районі відремонтовані амбулаторії не можуть почати роботу. ВІДЕО

04 Листопада 2019, 14:28
985

Десятки відремонтованих амбулаторій не можуть розпочати прийом пацієнтів на Волині. Заклади реконструювали за кошти Світового банку.

У деякі амбулаторії завезли меблі та обладнання. Але допомогу пацієнтам продовжують надавати у старих і занедбаних приміщеннях. Про це пише 5 канал.

Відкрити нову амбулаторію у селі Зміїнець планували ще 1 жовтня. Попри те що роботи завершені, приймати пацієнтів заклад не розпочав і досі, бо замовник – Міністерство фінансів – не підписав акти та декларації виконаних робіт.

«Нам залишили ключик, але сказали не використовувати і не запускати сюди сімейних лікарів», – каже голова Княгининівської ОТГ Олена Твердохліб.

Відремонтована амбулаторія розташована поруч із будинком Оксани. Поки громада чекає дозволу на користування закладом, жінка змушена везти дітей на прийом до лікаря у сусіднє село.

«Ми зараз якраз ідемо до лікаря в Княгининок. Нам це незручно, бо далеко, ми вже не можемо дочекатися, коли відкриється амбулаторія», – переконує мешканка села Зміїнець.

На 100 відсотків завершений ремонт і в амбулаторії у селі Чаруків. Тамтешній підрядник має три таких об'єкти.

«Роботи завершені, є можливість встановити обладнання і допустити персонал до роботи. Але оскільки акти виконаних робіт не підписані замовником із певних причин, отримати декларацію про завершення робіт неможливо і допустити персонал і відвідувачів, відповідно, також», – пояснює представник підрядника Андрій Генсецький.

Амбулаторії ремонтують за кошти Світового банку. Представниця організації у регіоні пояснює: відкриття закладів гальмується, бо в Міністерстві фінансів не призначили нового керівника проєкту.

«Зараз Мінфін чекає поки буде визначено нового керівника проєкту, нову особу, яка підписуватиме фінансові документи щодо проєкту в Україні. Поки цієї особи не визначено, Мінфін не може подати заявку на фінансування до Світового банку. Відповідно затримка зараз тільки за цим. Гроші для України зарезервовані є у повній сумі, вони не можуть бути не виділені», – наголошує координатор субпроєкту Світового банку у Волинській області Оксана Гичук.

 

Коментар
20/05/2022 П'ятниця
20.05.2022