стрічка

На Рівненщині немовля отруїлося водою

14 Серпня 2019, 14:46
Фото ілюстративне 1409
Фото ілюстративне

До реанімації госпіталізували двомісячну дитину з Гощанського району, яка отруїлася смішшю, приготованою на воді з колодязя. 

Про це повідомляють на сторінці Рівненського обласного лабораторного ценрту у Facebook.

«11 серпня  родичі двомісячної дитини звернулися за допомогою в Гощанську ЦРЛ, після чого її направлено та госпіталізовано в реанімаційне відділення Рівненської обласної дитячої лікарні. На наступний день, після проведених реанімаційних заходів дитина переведена в відділення патології новонароджених Рівненської ОДЛ. Отруєння настало в результаті використання води з індивідуального колодязя для приготування дитячого харчування. Вміст нітратів у якій перевищував норму у 12 разів – 608 мг/л (при нормі 50 мг/л)», – йдеться у повідомленні.


Нітрати — це солі азотної кислоти, багато з яких під назвою «селітри» широко використовуються як мінеральні добрива у сільському господарстві, а також у промисловості. Крім того, нітрати є природним продуктом колообігу азоту в біосфері та головною формою неорганічного азоту в ґрунті. У результаті нераціональної та непоміркованої діяльності людини виникло порушення його екологічного балансу, яке спричинило накопичення нітратів у рослинних продуктах, питній воді. А це, у свою чергу, призвело до різкого збільшення нітратного навантаження на організм людини.
Нітрати добре всмоктуються в шлунково-кишковому тракті, швидко потрапляють у кров і розносяться по всьому організму. Саме тому при надходженні в організм людини нітратів у дозах, які перевищують допустимі, виникає клінічна картина гострого або хронічного нітратного отруєння.
Вода, забруднена ними, надзвичайно небезпечна для дитячого організму, а особливо для немовлят у перші місяці життя. Якщо дитині віком до 3 місяців розвести дитячу суміш водою, яка містить 80—100 мг/л нітратів, у неї може виникнути гостре отруєння.
Наразі  майже не існує дешевих та ефективних методів видалення нітратів із води в умовах децентралізованого водопостачання. Тому для запобігання виникненню водно-нітратної метгемоглобінемії у дітей забороняють вживати забруднену нітратами питну воду.
Чи можна уникнути небезпечної дії нітратів? Так, можна, але за умови, що ви візьмете до уваги наші поради і дотримуватиметесь їх. Якщо вміст нітратів у воді перевищує допустиму норму (50 мг/л), не використовуйте її для пиття та приготування їжі. Особливо це стосується дітей до трьох років і вагітних жінок. Пам’ятайте, що кип’ятіння забрудненої нітратами води не зменшує, а збільшує її токсичність. 
Майте на увазі, що забруднена нітратами вода навіть у смертельних дозах — чиста, прозора, без запаху і видимих домішок, звичайна на смак. Нехай це не вводить вас в оману.
Ніколи не розводьте дитячу суміш колодязною водою, якщо не впевнені в її якості. Забруднену нітратами воду можна використовувати для миття посуду, прання білизни, прибирання в приміщеннях тощо. 
У Рівненській області зазвичай перевищення вмісту нітратів у питній воді спостерігається у сільській місцевості, забезпечення якої здійснюється, в основному, за рахунок джерел децентралізованого водопостачання (колодязів, каптажів).
 

Коментар
24/04/2024 Вівторок
23.04.2024
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром