Фото Андрій Медини
Фото Андрій Медини

Волинськими шахтами будуть керувати люди Коломойського з Донецька, – ЗМІ

14:11 13.08.2019
655

Неофіційним куратором державного енергетичного сектору з перших днів липня став донецький бізнесмен Віталій Бєляков, який замінив Віталія Кропачова.

Ім’я Бєлякова на загальнодержавному рівні невідоме, але зате його добре знають в Донецьку. У кінці 1990-х - на початку 2000-х Бєляков був бізнес-партнером по ЗАТ «Донбаспромсервіс» і ТОВ «Вугіллятранс» Едуарда Бондаренка – бізнес-партнера депутата від БПП Максима Єфімова, з яким вони володіють «Донбасенерго». Цю енергокомпанію тандем Єфімов-Бондаренко купив у оточення Олександра Януковича – старшого сина-втікача президента України.

Про це йдеться у статті видання «Економічна правда» «Прощавай, Кононенку, здрастуй, Коломойський? Вугільна галузь змінила «куратор».

З сімейством Януковичів знайомий і сам Бєляков: з 2010 року аж до втечі сім'ї екс-президента в Росію він очолював асоціацію «Донбаський розрахунково-фінансовий центр» (ДРФЦ). Саме через цю структуру Олександр Янукович контролював групу вуглезбагачувальних фабрик на Донбасі.

«З ДРФЦ Бєляков йшов з конфліктом. В «ДНР» він нев'їзний. Останні кілька років жив в Криму, тому що вважав, що в Києві на нього заведуть справи. Повернення Бєлякова санкціонував Коломойський», – говорить джерело Економічної правди у Міненерговугілля.

З червня Бєляков , якого у минулому був топ-менеджером Олександра Януковича, почав приймати в своєму київському офісі «генералів» державних вугільних об'єднань. Ці «співбесіди» пройшли не всі.

Частина «генералів» після розмови з Бєляковим зберегла свої посади. Наприклад, голови «Лисичанськвугілля», «Торецьквугілля», шахт ім. Сургая і "Південнодонбаської №3". Інших гендиректорів поміняли, у тому числі і керівників волинських шахт.

Держпідприємством «Волиньвугілля» замість Андрія Пилипюка буде керувати Володимир Юрків. А гендиректора шахти «Шахти Нововолинська №10» Григорія Бара змінив Анатолій Шульга, який відомий як директор державного «Донбасмшахтобуд».

Останнього журналісти видання Капітал зафіксувало під офісом тіньового офісу Міненерго ми зафіксували деяких візитерів «тіньового» Міненерго. Серед них, зокрема, вдалося ідентифікувати імовірно Анатолія Жиленко, Віктора Єрмакова та Анатолія Шульгу.

На ДП «Мирноградвугілля» замість Юрія Корнєєва призначили Олександра Зоріна, який раніше був керівником «Волиньвугілля». Як пише видання «Капітал», напередодні появи цього наказу на сайті міністерства розмістили інший.

«Мирноградвугілля» повинен був очолити скандальний екс-мер Харцизька, який в березні 2014 року проводив мітинги на підтримку терористичної організації «ДНР». Вистачило буквально однієї ночі, щоб цей наказ відкликали і на місце Дубового призначили нейтрального Зоріна.

«Однак спроба призначити Дубового – в контексті майбутніх поставок вугілля з «ДНР» і «ЛНР» – симптоматична. Справа в тому, що Насалик і раніше не була проти таких поставок, і навіть їздив на непідконтрольну територію домовлятися з «міністром» Тимофєєвим», – пише Капітал.

«Економічна правда» підкреслює, що зміна вугільного «смотрящого» вперше в історії України пройшла без участі центральної влади.

«Ні з Зеленським, ні з Офісом президента ці рішення ніхто не погоджував. Люди просто все вирішили без них», – запевив співрозмовник «Економічної правди» з Міненерговугілля.

Зв'язатися з Бєляковим журналістам не вдалося. Його російський номер телефону, яким він користувався останніми роками, виявився відключеним.

Коломойський свою причетність до «призначення» Бєлякова «смотрящим» категорично спростував.

«Я Бєлякова ніколи не бачив. Таке прізвище вперше чую», – заявив він Економічну правду.

Прямих доказів зв'язку Бєлякова з Коломойським справдіо немає. Але факти свідчать про те, що вигоду від «відставки» Кропачева отримує переважно група «Приват». Це добре видно на прикладі змін умов роботи останньої державної енергогенеруючої компанії України ПАТ «Центренерго», яку до останнього часу контролювала команда Кропачова.

Так, 1 липня виконувачем обов'язків голови правління «Центренерго» став Володимир Потапенко. Після зміни менеджменту енергокомпанія в рамках роботи нової моделі енергетичного ринку, що має на увазі можливість прямих продажів електроенергії, почала укладати договори з підприємствами групи «Приват». У цьому списку Нікопольський і Запорізький заводи феросплавів, «Дніпроазот», Покровський і Марганецький ГЗК. Крім того, «Центренерго» розірвало відносини з вугільною компанією «Краснолиманське» Кропачова, та готується до налагодження нових поставок палива.

Читайте також: Докопалися, Або коротко про стан справ у вугільній промисловості Волині. ОГЛЯД

Загрузка...
Загрузка...
Коментарі
9 квітня
Вчора
07.04.2020