стрічка

На Демидівщині взялися реалізовувати історичний проект

31 Травня 2019, 13:24
1652 Джерело: http://demydivska.gromada.org.ua

В Демидівській ОТГ відбулася робоча зустріч у рамках реалізації проекту «Історичні екскурси в урочищі Шанків Яр», підтриманого Українським культурним фондом.

В обговоренні взяли участь начальниця відділу культури, туризму, молоді та спорту селищної ради Наталія Іщук, голова ГО «Сприяння розвитку села» Сергій Щербатюк, заступник директора Охоронної археологічної служби України Інституту археології НАН України Антон Панікарський, повідомляють у селищній раді

З поданих 547 заявок на конкурсну програму «Створюємо інноваційний культурний продукт», підтримали лише 104 найцікавіших. Серед них і проект громадської організації «Сприяння розвитку села», який зосередиться на популяризації унікальної археологічної пам’ятки Демидівської громади - багатошарового поселення в околицях села Хрінники. Воно є особливим, адже найбільш ранні знахідки тут датуються ІV тисячоліттям до нашої ери (мідний вік), а заключні етапи заселення - середньовіччям. Значне поселення тут існувало у пізньоримський час. Тут виявили споруди раннього залізного часу поморсько-кльошової культури та вельбарської культури. Саме з цим місцем пов’язані сенсаційні знахідки – найдавніша писанка, зображення рала на древній посудині та добре збережені поселення.

«Археолог, спеціаліст з історії ранніх слов’ян Антон Панікарський  розповів про  дослідження давніх пам’яток та висловив впевненість у важливості реалізації проектів з популяризації історичного надбання на місцевому рівні. Начальник відділу культури, туризму, молоді та спорту Наталія Іщук акцентувала на тому, що такі проекти сприяють підвищенню привабливості громади перед туристами, допоможуть захистити історичні пам’ятки та сприяють налагодженню співпраці між громадськістю, неурядовими організаціями та місцевою владою. Варто зазначити, що саме завдяки партнерським стосункам громадської організації та селищної ради вдається залучати грантові кошти на цікаві і нестандартні ідеї, і саме цей проект є яскравим свідченням злагодженої роботи», - кажуть у Демидівській селищній раді. 

Читайте також: Аграрії Демидівщини завершують весняно-польові роботи

Коментар