стрічка

Як у Турійській ОТГ працюють над стратегією розвитку

15 Березня 2019, 12:20
У Турійській об’єднаній територіальній громаді відбулося перше засідання стратегічного комітету 1373
У Турійській об’єднаній територіальній громаді відбулося перше засідання стратегічного комітету

У Турійській об’єднаній територіальній громаді відбулося перше засідання стратегічного комітету.

Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування.

Участь у заході узяли голова Турійської районної райдержадміністрації Орест Василишин, очільниця Турійської районної ради Ольга Черен, голова Турійської ОТГ Олексій Безсмертний, менеджерка проектів Турійської селищної ради Галина Абрамчук, директор Волинського Центру розвитку місцевого самоврядування Анатолій Пархом'юк, радники Волинського ЦРМС Катерина Степанчук, Анатолій Матвіюк, Олена Кузьмич, Петро Лавренюк, депутати селищної ради, керівники підприємств, представники місцевого бізнесу, колегії юристів Турійщини, дошкільних навчальних закладів тощо.

Голова Турійської ОТГ Олексій Безсмертний підкреслив, що без стратегії розвитку неможливий подальший рух громади та отримання коштів із різноманітних джерел. Тим паче, що чимало волинських ОТГ уже написали та затвердили стратегію розвитку.

Розповіли, чому важливо долучати громадян до проектів
Розповіли, чому важливо долучати громадян до проектів

Представниця ОТГ Галина Абрамчук відзначила значну допомогу громадам представників Волинського ЦРМС.

Директор Волинського ЦРМС Анатолій Пархом’юк підкреслив важливість обраного часу, адже триває черговий крок децентралізації. Громадам, які ще не визначилися зі своїм майбутнім, потрібно добряче придивитися до сусідів та об’єднатися. Він переконаний, що потрібно, щоб стратегія розвитку, програма соціально-економічного розвитку та різні проекти, які реалізовуються у громадах, спільного працювали на благо ОТГ.

Радниця Волинського ЦРМС із просторового планування Катерина Степчук розповіла про сталий розвиток, від якого потрібно відштовхуватися при початку стратегування. Вона пояснила, що слід розрізняти стратегічний план, який пишеться на 3-5 років і стратегії розвитку, яка затверджується на 7-10 років.

«Вона має бути своєрідним живим організмом. До неї можна вносити зміни та контролювати її виконання», – підкреслила радниця.

Степчук додала важливість збору інформації про громаду, наприклад, анкетування мешканців та підприємців, соціально-економічного аналізу тощо. Також вона зауважила важливість долучення до роботи над стратегією розвитку чи не всіх мешканців громади.

Радниця Волинського ЦРМС із комунікацій Олена Кузьмич зазначила узгодженості стратегії розвитку та комунікаційної стратегії. Вона переконана, що громада має розробити свій логотип та айдентику.


 

Коментар
10/12/2023 Неділя
10.12.2023
09.12.2023