стрічка

Громада волинського села повертає свою церкву «з лап Москви»

24 Лютого 2019, 17:42
Церква Іоанна Богослова в селі Охнівка 5310
Церква Іоанна Богослова в селі Охнівка

У селі Охнівка, Володимир-Волинського району громада церкви Іоанна Богослова прийняла рішення перейти в лоно Православної церкви України.

Рішення про перехід приймали на зборах громади, які пройшли сьогодні, 24 лютого.

В селі Охнівка ще кілька років тому загострились міжконфесійні протистояння. 

Церкву Івана Богослова в Охнівці закладали як храм Київського патріархату, але «магічним чином» вона «відійшла» до московського патріархату.  Поки ж церкву не збудували, люди ходили на служби у маленьку капличку Київського патріархату, обладнану у місцевому клубі.

Корінні охнівчани пригадують, що коли церкву зводили, то кошти на будівництво збирали всією громадою і землю виділили саме під церкву Київського патріархату. Проте після того, як збудували стіни, у громади закінчилися кошти. Тоді на арені з’явився місцевий фермер-аграрій, який запропонував добудувати церкву, - розповідає Громадське Волинь.

В результаті церкву добудували, фермер привіз московського батюшку, той посвятив і церква стала московською. І ніхто тоді особливо не протетсував.

Як почалася війна із Росією, охнівчани не можуть змиритись, що в новій церкві у селі службу ведуть на російській мові та моляться за «Кіріла», який освячує танки, що йдуть потім на Україну.

Як розповідає Місто вечірнє, кілька років тому влітку в селі Охнівка відбулися збори селян, на яких вирішувалося питання про об’єднання селян в єдину громаду Української православної церкви Київського патріархату. На сходи прийшло 133 місцевих жителі. Почали збирати підписи, аби зробити у новій церкві об’єднану під покровительством Київського патріархату. За це підписалося 133 людини, це – більше половини села. Збори запротоколювали і відіслали до Луцька владиці Михаїлу. Пізніше пробували домовитись, аби службу в церкві вели почергово - священики київського і московсього патріархату. Та все було марно.

Нагадаємо, 16 лютого 2019 року, єпископ Матфей у приміщенні єпархіального управління зустрівся з представником і настоятелем лікарняного храму преподобного Агапіта Печерського міста Володимир-Волинського протоїєреєм Миколою Рижуком.

Читайте також: У Володимирі - перша парафія вийшла з Московського патріархату

Коментарі
24 Лютого 2019, 21:03
Свою збудуйте і будете мати. Кожен з нас має право вибору, куди йому іти і в якого бога вірити. Щодо фермера, то скажу лише, що нікого не возив той фермер. Храм дійсно зводили за кошти небайдужих людей, в тому числі і місцевого господарства, яке посильно допомагало в його будівництві. Рішення про створення громади було прийнято жителями цього села. Журналісти недолугі!!! Не плутайте, грішне і святе!
25 Лютого 2019, 01:35
Бог один! І до одного Бога віряни моляться! То чому в Україні мають бути церкви МП??? Чому москва має керувати нашою релігією в такий складний для України час? Чому до українців не доносять, що перейшовши в Єлину Церкву України, ми просто будемо мати свою церкву, не виконувати наказів москви!
Коментар
19/04/2024 П'ятниця
19.04.2024