РАЙОН.IN.UA
Лісова дорога
Лісова дорога

Дорога, збудована шацькими лісівниками, сприяє розвитку інфраструктури

15:33 19.02.2019
283

Лісові дороги на Волині, крім основного свого призначення – лісогосподарського, протипожежного та службово-контрольного, виконують ще й соціальну функцію – позитивно впливають на розвиток інфраструктури населених пунктів та гарантують цілорічний транспортний зв’язок.

Традиційно ґрунтовний підхід начальника Волинського ОУЛМГ Олександра Кватирка до господарювання відображається ще й в утриманні лісових доріг у належному стані та забезпеченні населення комфортними зупинками транспортного засобу в екостилі. Такі зупинки встановлено у кожному районі, – повідомляє сайт Волинського ОУЛМГ.

Лише за 2018 рік волинські лісівники збудували і відремонтували 83 кілометра дорожнього полотна. Облаштували 50,1 кілометра дорожнього покриття. На такі цілі витратили понад 11,5 мільйонів гривень зароблених лісогосподарськими підприємствами коштів.

Соціальне значення має 8-кілометрова дорога, збудована минулого року лісівниками ДП «Шацьке УДЛГ». Вона сполучає Шацьк із трьома селами – Кропивники, Прип’ять та Вілиця, а також – населеними пунктами Ратнівського району. На її будівництво витратили 4,5 мільйона гривень коштів підприємства. Але це того вартувало. Не лише в соціальному, а й в економічному вимірі.

Завдяки цій дорозі вдалося здешевити вартість вивезення деревини на 30 гривень за 1 метр кубічний – за рахунок скорочення шляху вивезення деревини із 12 до 9 кілометрів. При вивезенні річного запасу – 12 тисяч метрів кубічниїх ­– економія становить 500 тисяч гривень на рік (у Поліському лісництві зосереджені основні запаси стиглого лісу – 40% від річного плану ДП «Шацьке УДЛГ»).

Коментарі
16 липня
Сьогодні
Вчора