РАЙОН.IN.UA
На Ковельщині «московський» батюшка збирав по людях підписи «за нашу церкву»
На Ковельщині «московський» батюшка збирав по людях підписи «за нашу церкву»

На Ковельщині «московський» батюшка збирав по людях підписи «за нашу церкву»

14:39 18.02.2019
525

У селі Скулин священик з Московського патріархату ходив по хатах селян і просив підписатися «за нашу церкву».

Про це розповіли журналісту видання Район.Ковель самі мешканці Скулина, переважна більшість яких виступає за перехід своєї церкви святого апостола Іоанна Богослова до ПЦУ.

«До мене в хату прийшов батюшка, каже: «Підпишіть листа на підтримку нашої церкви». Ну я, стара жінка, не читаючи, підписала. Думала, що це за приєднання до новоствореної Української церкви. А виявилося то обманом, бо через деякий час приходять односельці, які теж збирають по селу підписи, але за приєднання до нової церкви», – говорить кореспонденту 81-річна жителька Скулина, яка просила не називати свого імені та прізвища.

Наразі невідомо скільки зібрав підписів священик церкви Московського патріархату, який виступає проти переходу до ПЦУ. Зі слів мешканців села, нібито кілька десятків, тоді як ініціативна група за перехід сільської релігійної громади до ПЦУ зібрала їх поки що три сотні.

Довідка: історична пам’ятка, церква імені Святого Апостола і Євангеліста Іоанна Богослова, збудована в 1878 році на кошти прихожан на місці старої дерев’яної Іоанна-Богословскої церкви, збудованої в 1604 році невідомо ким. Наявні 5 дзвіниць: одна вагою 48 кг, лита в 1720 році; друга – 21 кг, лита в 1720 році; третя – 16 кг, лита в 1776 році; четверта – 32 кг, лита в 1771 році з надписом «На тя Господи уповать»; п’ята найбільша – 100 кг, із зображенням Святого Іоанна Богослова і Святого Великомученика Георгія Побєдоносця, куплена 1864 році.


Коментарі
20 липня
Сьогодні
Вчора