стрічка

Священик із Жидичина закликав людей забути про образи

14 Лютого 2019, 18:01
Константин Марченко 2394
Константин Марченко

Архімандрит Жидичинського Свято-Миколаївськго монастиря Константин Марченко звернувся до мешканців села Жидичин із закликом об’єднатися в одній церкві. 

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Публікуємо текст звернення Константина Марченко звернення до мешканців села Жидичин без змін:

«Браття і сестри! Не сваріться один з одним. Забудьте образи – вони були з обох боків, бо ми всі люди. А краще давайте подумаємо, яка прекрасна перспектива може чекати на нашу громаду. Якщо матимемо одну Церкву в Жидичині – матимемо мир в громаді, в сім’ях. Не буде тицянь пальцями один на одного і обзивань, клеймувань типу – український-русскій, благодатний-неблагодатний, правильний-неправильний. Будемо, як одна велика Христова родина.

Плюс ЩОДНЯ відкритий храм! ЩОДНЯ Божественна Літургія, вечірня, полуношниця! Служба Божа українською мовою! Люди Божі. Давайте нарешті перестанемо ділитись. Браття і сестри, які любите цей храм, які належите, в міру обставин, до УПЦ (в єдності з Російською церквою) – прошу і благаю ЄДНАЙМОСЬ!!! Ми довго не могли об’єднатись. Але нарешті 15 грудня нам це вдалось! Ми навіть і мріяти боялись, що Вселенська патріархія всерйоз нас сприйме – але це сталось! Ми маємо ТОМОС про автокефалію Православної Церкви України! Ми відчуваємо благодать Духа Святого у наших храмах! Вона діє на наші зморені гріхом душі і кличе до покаяння, до розуміння своєї неправости. Але, на жаль, в благодатне церковне життя вплутана політика... З історії Церкви Христової знаємо, що так було завжди. І саме ця політика в Церкві заважає НАМ УКРАЇНЦЯМ БУТИ В ЄДИНІЙ УКРАЇНСЬКІЙ ЦЕРКВІ!

Прекрасний народ, який побачив за церковною оболчкою російську політику, ідеологію, не погодився на це і вийшов свого часу з цього російського ідеологічного рабства під церковною оболочкою. Росія цього не пробачила і всі ці роки вимагає покаяння від українців, які захотіли бути православними без російської ідеології! Але в чому нам каятись. Ми любимо Бога, ми любимо ПРАВОСЛАВ’Я, але не хочемо у цьому всьому відчувати російський ПРИСМАК! Ну невже це важко збагнути. А нині Господь Бог сотворив чудо! Ми маємо визнання Константинополя! Ми служимо на АФОНІ! Так, ще не всі Помісні Церкви нас офіційно визнали. Так це ж звичний процес народження автокефальної Церкви. Чому шукаємо причин аби лиш не об’єднуватись. Чому шукаємо заковирки – то те не так, то те не етак? Ну ми ж віруючі українці! ВІРА ЦЕ ОЧІКУВАННЯ СПОДІВАНОГО!

Ми віримо, що все буде добре. Але потрібне єднання, а не розбрат! І тим хто перебуває у єдності з російським православ’ям повинні зрозуміти, що ми не будемо каятись перед Росією і її духовним сателітом. Ми йтимемо власним шляхом. Ми живемо на цій землі. І це наші святині в яких немає бути російського сліду, запаха і натяків на Росію! Чому? Тому що все російське НЕ ВІРИТЬ В САМ ФАКТ НАШОГО ІСНУВАННЯ БЕЗ НИХ! А МИ Є!!!!», – йдеться у дописі архімандрита Жидичинського Свято-Миколаївського монастиря Константина Марченко.

Наразі у селі Жидичин існує дві православні громади – УПЦ Московського патріархату, яка молиться у місцевій Свято-Миколаївській церкві, та ПЦУ (донедавна – УПЦ Київського патріархату), яка довгий час молилася у пристосованому приміщенні місцевої школи, а згодом – у храмі монастирського скиту. 

17 лютого у Жидичині заплановані збори громади, на яких селяни повинні вирішити, до якої церкви – ПЦУ чи УПЦ Московського патріархату – буде належати місцевий храм. 

Коментарі
14 Лютого 2019, 21:24
гнида паршива. пересрав усе село і тепер розливається.
Коментар
10/12/2023 Неділя
10.12.2023
09.12.2023