РАЙОН.IN.UA
Московський патріархат звинуватив старосту Берестяного у захопленні церкви
Московський патріархат звинуватив старосту Берестяного у захопленні церкви

Московський патріархат звинуватив старосту Берестяного у захопленні церкви

12:56 11.02.2019
530

В УПЦ МП заявили, що в селі Берестяне Ківерцівського благочиння прихильники нової церковної структури на чолі з сільським старостою Василем Гусаком зрізали замки та захопили храм на честь Різдва Пресвятої Богородиці, що належить громаді УПЦ.

Про це заявляють у прес-службі УПЦ МП.

Додають, що попередньо настоятеля храму протоієрея Василя Щура змушували переходити до ПЦУ та поставили ультиматум: якщо священик не погодиться, храм буде захоплений.

«В суботу, 3 лютого, до нашого вечірнього богослужіння вже підійшли представники Київського патріархату, прихильники переходу до ПЦУ, мене вмовляли, що у мене тут сім’я, діти, щоб я переходив. Потім храм опечатали правоохоронці та сільський староста, мені дали час до вівторка, щоб я пішов з УПЦ», – розповів отець Василь.

Представники Московського патріархату переконують, що в Берестяному збирали підписи серед жителів за переведення релігійної громади до нової конфесії, а потім влаштували збори територіальної громади, на яких жителі села голосували за зміну юрисдикції. Думка релігійної громади та настоятеля при цьому не враховувалась, у почерговому використанні храму їм відмовили.

Зі слів протоієрея Василя, відомо, що в список «виборців» були внесені люди, яких він за понад 20 років взагалі не бачив у храмі або бачив кілька разів на Пасху чи Різдво. Всього за «перехід» підписались понад 400, однак громада УПЦ також зібрала підписи – до 80-ти мешканців підтримали збереження юрисдикції. Зараз ці люди разом зі священиком будуть шукати інше приміщення для звершення Богослужінь, оскільки на доступ до церковної хати також не розраховують.

Читайте також: У Ківерцівському районі перша парафія захотіла у ПЦУ, але настоятель категорично проти

Коментарі
25 травня
Вчора
23.05.2019