РАЙОН.IN.UA
Кульчицька громада
Кульчицька громада

Як у Кульчині голосували за перехід у ПЦУ. ВІДЕО

22:01 10.02.2019
3942

Дві сотні жителів села Кульчин підтримали приєдання Свято-Георгієвського храму до Православної церкви України.

Парафіяльні збори відбулися у неділю 10 лютого на церковному подвір’ї.

Після запеклої дискусії, яка тривала близько години 201 осіб проголосували за приєдання до Православної Церкви України.

Настоятель храму отець Олександр Шмигаль, якого підтримувало трохи більше десяти однодумців, виступив категорично проти такого рішення.


«Цього разу на службі були люди, які за вісім років жодного разу не зайшли до храму, які не є кульчинцями і вони вважають себе релігійною громадою», — заявив настоятель храму отець Олександр.

Окремі особи зі сторони УПЦ МП намагалися всіляко спровокувати конфлікт між кульчинцями. Депутат Жидичинської сільської ради Тарас Висоцький закликав людей не піддаватися на провокації.


«Не ведемося на провокації. Частину цих людей ми бачимо вперше. Цей храм було побудовано кульчицькою громадою», — звернувся Тарас Висоцький.

Не зважаючи на рішення громади настоятель храму відмовився віддавати ключі, назвавши проведення даних зборів незаконними. У присутності свідків храм опечатали працівники поліції.

Під час опечатування святині до громади звернувся Благочинний Ківерцівської округи Олександр Кондратюк, який порівняв охочих приєднатися до ПЦУ з Юдою.


«Дуже шкода, що ви покрали пам'ять людей, які стояли за цей храм, людей які у 90-х роках не дали захопити цей храм богоборцям-розкольникам. Дуже шкода що уподібнюєтеся ви зраді Юди», — звернувся до присутніх протоієрей Олександр Кондратюк.


На запитання депутата Висоцького: «З ким воює Україна?» протоієрей відповів: «Україна воює сама з собою».
11 лютого представники громади вирушать до Митрополита Луцького і Волинського Михаїла, який документально засвідчить передачу храму до Православної Церкви України.

Також цього дня у Жидичиніпідтримали перехід до ПЦУ.

Читайте також: Як у Годомичах на Маневиччині прощалися з Московським патріархатом.

Коментарі
18 вересня
Вчора
16.09.2019