стрічка

Село на Волині, яке дивує кількістю і контрастом торгових закладів

02 Лютого 2019, 18:04
2732

В одному з найбільших за площею населених пунктів району доволі розширена мережа торгових закладів. Цікаво, що усі вони розміщені на центральній вулиці, протяжність якої зо два кілометри.

Є тут як сучасні магазини з широким асортиментом товару, так і ті, що туляться в різних пристосованих приміщеннях. Деякі навіть не мають сталого графіку роботи. Не скрізь чомусь побачиш і вивіски. Та саме в отих контрастах, напевно, і полягає особливість сільської торгівлі.

Отож, розпочнемо нашу мандрівку… При в’їзді в Привітне зі сторони Локач першим мені зустрівся малогабаритний придорожній вагончик, який через свої компактні розміри наврятчи потішить великим різноманіттям товару. До речі, о пів на десяту він ще був зачинений.

Далі по курсу – колоритний магазинчик «Шанс». Тут можна придбати промислові та продовольчі товари. Тим, хто живе неподалік, не потрібно долати ще з півкілометра, щоб добратися за покупками до центру.

А по-сусідству, наче монумент, стоїть отакий «пережиток минувшини». Колись, судячи із написів, тут наливали холодні напої.

Трохи далі, через дорогу ржавіє металева «Росинка». У цей заклад, судячи із заростей, теж давно не ступала людська нога.

І ось, я в вже на центральній площі села… Тут розмістились торгові заклади на будь-який смак. Відразу привертає увагу великий за сільськими мірками торговий цент «Господар». Назва говорить сама за себе. Там дійсно можна придбати за помірними цінами практично усе – від побутової хімії до будівельних матеріалів.

Зовсім поруч ваблять два сучасні магазини «Смак» та «Наша марка». Їх селяни зі зрозумілих причин відвідують найчастіше.


Є в Привітному і гарний бар із красномовною назвою «Забава» (знаходиться в одному приміщенні зі «Смаком»). Тут бажаючі можуть відсвяткувати іменини, річницю одруження, чи іншу знаменну дату. Готують в цьому закладі, кажуть, добре.

А навпроти, через дорогу, з кожним роком згасає «Світанок». Раніше, ще коли в селі був колгосп, працювали потужні сільськогосподарські підприємства, тут стояли черги за смачними комплексними обідами. Нині приміщення пустує.

Рухаємось далі вулицею… В цій непоказній хатині знаходиться магазин товарів широкого вжитку «Калина». Він тимчасово не працює, бо новий власник затіяв тут ремонт.

Під продуктовий магазин переобладнують іще одну будівлю.

Трохи далі по трасі – торговий павільйон. Біля закладу із дещо дивним зовнішнім виглядом є дерев’яна бесідка, де можна, скажімо, випити пивка.

На жаль, не встиг сфотографувати іще одного продуктового магазину, який знаходиться вже наприкінці села.

Павло КОСТЮЧКО.

Фото автора.

Коментар
27/01/2022 Четвер
27.01.2022