РАЙОН.IN.UA
Один священик - два храми: в одному хочуть перейти в ПЦУ, в іншому – думають
Один священик - два храми: в одному хочуть перейти в ПЦУ, в іншому – думають

Один священик – два храми: в одному хочуть перейти в ПЦУ, в іншому – думають

15:58 31.01.2019
1078

На Володимирщині, у селах Бобичі та Черчичі – один священик на дві церкви. В одному селі церковна громада хоче перейти до УПЦ, в іншому – ще вирішують.

Про це повідомляє БУГ.

Ці два села у Володимир-Волинському районі: Бобичі (Війницька ОТГ) і Черчичі (Зимнівська ОТГ) поєднує одна спільність: протоієрей Юрій Хавура служить у Свято-Покровського храмі у одному селі та старовинній Свято-Миколаївській церкві.

Бобичах громада вже проголосувала за перехід до ПЦУ, а в Черчичах ще думають.

Релігійна громада Свято-Покровського храму села Бобичі Володимир-Волинського району прийняла рішення про перехід з Московського патріархату до помісної Православної церкви України.

Місцеві жителі розповіли, що на зборах за перехід проголосувало 47 присутніх, 6 – проти, 1 – утримався.

Священик Юрій Хавура, ще не визначився з рішенням.

Служби відбуваються «через раз» у двох селах.

На запитання про те, чи обговорювали питання переходу до ПЦУ почули різні відповіді від людей. Одні казали, що питання обгворювали і хочуть зробити перехід “тихо”.

Інші розповідали, що перехід – це не головна тема на сьогодні, оскільки наступного року храму виповнюється 200 років і найперше потрібно обрати церковного старосту та касира, щоб привести храм в порядок.

Були й відповіді, що зміна назви – це просто в документах, а суть від того не міняється.

Про священика люди відгукувалися добре, розповідаючи, що він об’єднує церковну громаду і його поважають.

Більше про це у сюжеті:

Читайте також: Томосова сотня: скільки парафій і як попрощалися з московським патріархатом

Нагадаємо, після отримання Томоса процес переходу церковних громад до Православної церкви України триває. Найбільше парафій, які приєдналися до ПЦУ, у Вінницькій області. За – проголосували майже тридцять парафій. За порадами, як правильно це зробити, люди звертаються до єпархії: просять роз'яснень, а іноді і нових священиків. Це і не дивно, адже митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький) – один із двох архієреїв УПЦ (МП), що взяли участь в Об’єднавчому соборі.

Парафії переходять по різному. Іноді громада храму самостійно вирішує це питання самостійно, іноді до людей долучається настоятель. У деяких випадках парафіяни розділяються на два табори і не можуть дійти згоди. Зараз також окремі священики називають проблемою те, що громади ще не можуть перереєструвати документи.

Верховна Рада України 17 січня прийняла закон, який вирішив основні проблеми, які виникали у парафіян, що хотіли змінити церковну юрисдикцію. Відповідно основним власником церковного майна і будівлі є громада храму. Якщо 2/3 громади хочуть змінити юрисдикцію, вони проводять голосування, завіряють відповідне рішення своїми підписами і вносять зміни до статуту парафії. Та частина парафіян, що не згодна з рішенням громади може створити свою громаду і молитися в іншому місці, або укласти договір з іншою громадою про почергове служіння у храмі.

Читайте також: На Володимирщині перша парафія проголосувала за перехід до ПЦУ
Коментарі
19 липня
Сьогодні
Вчора