РАЙОН.IN.UA
На Володимирщині перша парафія проголосувала за перехід до ПЦУ
На Володимирщині перша парафія проголосувала за перехід до ПЦУ

На Володимирщині перша парафія проголосувала за перехід до ПЦУ

11:23 27.01.2019
881

Релігійна громада Свято-Покровського храму села Бобичі прийняла рішення про перехід з Московського патріархату до помісної Православної церкви України.

Збори, на яких проголосували за таке рішення, відбулися у суботу, 26 січня, – інформує ІА «ВолиньPost».

Відомо, що громадський порядок під час зборів охороняли поліцейські. Утім, учасники зборів зауважують, що захід відбувся у спокійній обстановці, а рішення прийняли виважено.

Читайте також: Томосова сотня: скільки парафій і як попрощалися з московським патріархатом

Нагадаємо, після отримання Томоса процес переходу церковних громад до Православної церкви України триває. Найбільше парафій, які приєдналися до ПЦУ, у Вінницькій області. За – проголосували майже тридцять парафій. За порадами, як правильно це зробити, люди звертаються до єпархії: просять роз'яснень, а іноді і нових священиків. Це і не дивно, адже митрополит Вінницький і Барський Симеон (Шостацький) – один із двох архієреїв УПЦ (МП), що взяли участь в Об’єднавчому соборі.

Парафії переходять по різному. Іноді громада храму самостійно вирішує це питання самостійно, іноді до людей долучається настоятель. У деяких випадках парафіяни розділяються на два табори і не можуть дійти згоди. Зараз також окремі священики називають проблемою те, що громади ще не можуть перереєструвати документи.

Верховна Рада України 17 січня прийняла закон, який вирішив основні проблеми, які виникали у парафіян, що хотіли змінити церковну юрисдикцію. Відповідно основним власником церковного майна і будівлі є громада храму. Якщо 2/3 громади хочуть змінити юрисдикцію, вони проводять голосування, завіряють відповідне рішення своїми підписами і вносять зміни до статуту парафії. Та частина парафіян, що не згодна з рішенням громади може створити свою громаду і молитися в іншому місці, або укласти договір з іншою громадою про почергове служіння у храмі.

Читайте також: Тиждень по Томосу: які настрої у волинського духовенства і чому

Загрузка...
Коментарі
21 жовтня
Вчора
19.10.2019
18.10.2019