стрічка

Думки жителів Любомльщини: чи треба переносити святкування Різдва в Україні

25 Грудня 2018, 12:57
1345

Уже минув рік, як Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до Кодексу законів про працю в Україні». Зокрема, було вирішено 25 грудня, католицьке Різдво, визнати офіційно неробочим днем. «За» проголосувало 238 депутатів. Документ підписав президент: єдності, звичайно, не було, адже більше 25 тисяч церков у нашій країні відзначають Різдво Христове згідно з юліанським календарем 7 січня. Близько 11 тисяч, а це майже 30 відсотків, прихожан святкують його за григоріанським 25 грудня.

Ми запитали у жителів та уродженців Любомльщини, що вони думають з цього приводу.

Галина ЗГОРАНЕЦЬ, 68 років, с. Крушинець:

«Відвідувала костел у Києві. Звичайно, сподобалося, що прихожани сидять. Якби до Любомля ближче, ходила б на відправи. Це добре, що шанують віру сусідів».

Лариса ІЩЕНКО, 65 років, уродженка Любомльщини, жителька Луцька:

«Давно це слід узаконити. Всі цивілізовані народи зробили так. А то святкуємо Новий рік зі спиртним, масовими гуляннями, а тоді повертаємося до релігійних свят, постимо, після застілля. Доцільно взагалі відзначати Різдво 25 грудн0»я.

Іван ТРАЧ, 62 роки, м. Любомль:

«Якщо вже святкуємо цю дату, то робити вихідним один день – чи 25 грудня, чи 7 січня. А так ми ображаємо інші віри – мусульман, буддистів, хоч їх у нас, звичайно, менше. Я особисто не проти, але в жодній країні світу цього нема».

Віра РУДЕНЧУК, 50 років, уродженка Любомльського району, жителька Полтавської області:

«Воно для нас, мешканців центру, однаково: «мир», «труд», «май» забрали, а дали релігійне свято, хай навіть польське. Може, тут, на «Западній», хто в костел сходить, бо в нас це просто вихідний».

Іван ТИМОЩЕНКО, її чоловік, 55 років:

«Вони приймають закони, а ми відзначимо свято, аби ще горілка дешевша була».

Юрій ВЛАСЮК, 15 років, м. Любомль:

«Добавиться один день для відпочинку. Добре було б, якби погода гарна».

Тетяна СУЛІМ, 61 рік, м. Любомль:

«Для нас тепер усі дні однакові. Якби ми отримали таку суму, щоб і на прожиття вистачило, і на католицьке Різдво змогли б поїхати до Польщі, було б цікаво».

Валентина ЮЩУК, 70 років, с. Олеськ:

«Добре, що враховують інтереси іншої віри. Але для мене Різдво Христове – це 7 січня. Польське визнаю, проте не святкую. Мати ж моя добре знала польські колядки, а сусідка Ганна Полезнюк зі Штуня могла співати їх по півдня».

Юлія ХВАС, 34 роки, м. Любомль:

«Кожну віру треба шанувати і з повагою ставитися до неї. Вважаю, що зробила Верховна Рада правильно, адже у нас багато католиків. До речі, я ходила на службу, і мені там цікаво».

У кожного відношення своє, але зневажливого немає, хоча дехто зауважував, що піддобрюємося до поляків. Як бачите, навіть окремі хотіли б, щоб відзначали Різдво Христове в один день. Час покаже і розставить усе на свої місця.

Галина ВАЩУК

Коментар
16/04/2024 Вівторок
16.04.2024
15.04.2024