На Маневиччині перевірили роботу сільських рад
Посадовці Маневиччини перевірили, як функціонують сільські ради району.
Члени колегії маневицької райдержадміністрації ознайомилися з роботою виконавчих комітетів та як здійснюють делеговані повноваження органів виконавчої влади відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», стан дотримання вимог ЗУ «Про звернення громадян».
Зокрема побували у Великоосницькій, Красновільській й Куликовичівській сільських радах. Напередодні засідання колегії спеціалісти управлінь, відділів РДА та відповідних служб району провели перевірку роботи виконавчих комітетів сільських рад та виявили недопрацювання та недоліки, – повідомили у відділі з питань внутрішньої та інформаційної політики апарату райдержадміністрації.
Виконавчі комітети вищезазначених сільських рад зобов’язані проводити системну роботу на території сільської ради щодо дотримання:
- Санітарного благополуччя.
- Благоустрою території.
- Проведення моніторингу питної води від сільського населення.
- Розвитку фізичної культури і спорту.
- Санітарно-освітньої.
- Профілактичної роботи серед населення по формуванню здорового способу життя.
- Профілактики інфекційних захворювань.
Комітети зобов’язані здійснювати постійний контроль за роботою торговельних закладів, дотриманням ними законодавства щодо захисту прав споживачів, проводити організаційні заходи, метою яких є безумовне уведення в дію на території сіл попередньо прийнятих рішень щодо заборони продажу в роздрібній торгівлі спиртних напоїв після 22:00, контроль за виконанням цих заходів, особливо недопускати продажу алкогольних і тютюнових виробів неповнолітнім.
Також мають продовжувати реконструкцію електромереж вуличного освітлення населених пунктів та інші.
Члени колегії ознайомилися із роботою закладів освіти, культури та медицини. В селі Куликовичі оглянули деревообробний цех приватного підприємця Миколи Гайдучика. Проінспектували навчальні заклади 1 ступеня села Заріччя, 1-2 ступенів у селах Матейки та Тельчі, Куликовичі, 1-3 ступенів села Красноволя та Велика Осниця, зокрема, як втілюється на місцях реформа НУШ.
«Повноцінне формування особистості відбувається у колективі. І вчитель навчального закладу має бути на своєму місці, сам зрозуміти реформу і лише тоді він зможе її реалізовувати», – сказав голова райдержадміністрації Андрій Линдюк.
У Красновільську школу частина школярів підвозиться на навчання із навколишніх сіл. У той же час у Матійківській школі немає 1, 5 та 8 класів, у інших по кілька учнів. Школа потребує ремонту. Їдальня та туалети на вулиці. «Але виникає питання: доцільності вкладати кошти у навчальний заклад, коли немає перспективи, і народжуваність зменшується. Діти хочуть навчатися у школі, у якій буде забезпечено їх всебічний розвиток», – ідеться в повідомленні.
За словами директора ЗОШ І-ІІІ ступенів с. Велика Осниця Вікторії Ковбасюк:
«У навчальному закладі здійснюється повноцінний освітній процес. Вистачає освітнього простору як педагогам, так і учням. Школа велика і креативності в урізноманітненні методів навчання у наставників вистачає. «Сьогоднішні школярі гіперактивні, і вчитель має перебувати у русі, постійно удосконалюватися», - говорить педагог з багаторічним стажем, наставник першокласників Роза Чміль, якщо вчитель не справляється, то на його місце прийдуть молоді педагоги», – пояснює директорка школи села Велика Осниця Вікторія Ковбасюк.
Також оглянули місцеві ФАПи та сільські клуби. Розглянувши та обговоривши всі питання, члени колегії рекомендували голові райдержадміністрації видати відповідні розпорядження.