РАЙОН.IN.UA
Луцька графістка Вікторія Федина на майстер-класі у київської колеги Альбіни Ялози
Луцька графістка Вікторія Федина на майстер-класі у київської колеги Альбіни Ялози

Як у музеї Корсаків «друкували ногами»: покрокова інструкція друку гравюр в домашніх умовах

13:25 19.11.2018
978

Майстер-клас із виготовлення та друку гравюри унікальним авторським способом відомої художниці Альбіни Ялози з Києва відбувся у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

Захід відкрив новий проект МСУМКу – Академія сучасного мистецтва, яку символічно відкрили у День студента, 17 листопада. Тепер щосуботи о 13:00 в Академії будуть відбуватися майстер-класи та лекції про мистецтво.

Справжня стихія Альбіни Ялози – ліногравюра. Для того, щоб її створити, художниця використовує свій особливий спосіб високого друку.

Для тих, хто хотів би побувати на майстер-класі Альбіни Ялози, Район.in.ua підготував інструкцію нескладного і приємного «друку ногами», а також фото з місця події.

1-й етап – Малювання ескізу та перенесення його на поверхню ПВХ (полівінілхлорид – безбарвна, прозора пластмаса, термопластичний полімер; доволі приємний на дотик матеріал, товщина якого 3–4 мм). Для гравюри майстриня радить вибирати не твердий, не м’який, а середньої жорсткості.2-й етап – Вирізання фону або малюнка по контурах задля створення рельєфної поверхні та можливості високого друку.


3-й етап – Надягання фартушка і рукавичок, рівномірне нанесення фарби на поверхню ПВХ спеціальним валиком.

«Не бійтеся експериментувати: робіть товстіші контури та наносьте більше фарби», – радить художниця.

4-й етап – Кладемо ПВХ лицьовою стороною до кольорового паперу на підлозі, роззуваємось і обережно ходимо по ній. Майстриня рекомендує обов’язково роззутись, адже ходячи взутим, не отримаєте задоволення:

«Не лінуватись, а обережно, ніжно, розслабившись ходити. Можна під музику. Це дуже приємно»


5-й етап – Відтуляємо ПВХ від паперу і отримуємо картину. «Друк ногами» – одна із можливостей надрукувати річ без верстата, в домашніх умовах.«Це і є мій секрет друкування. Можна, звичайно, і друкувати ложкою, але це важкий труд. Я не рекомендую. А походити по дошці – приємно», – переконує Альбіна Ялоза.

Свої роботи та гарний настрій учасники майстер-класу забрали із собою додому. Цікаво, що використовуючи спосіб друку художниці, ви також матимете можливість переносити зображення на поверхню футболок і сумок у домашніх умовах.

Відгуки учасників майстер-класу від Альбіни Ялози:

«Дуже класно, коли шар за шаром накладаєш фарбу і бачиш, як на твоїх очах створюється мистецький твір. Я задоволений своєю роботою і роботами інших учасників. Навколо створюється дуже приємна атмосфера, коли ти маєш можливість спостерігати за своїм та ще чиїмсь творчим процесом. Дуже сподобалось працювати під керівництвом художниці Альбіни. Хотів би потрапити й на інші майстер-класи, які проводитимуть в цьому музеї», – учасник майстер-класу Маркіян Русонович, який також відвідує луцьку художню школу.


«Для мене це дуже класний релакс, унікальна можливість спробувати себе в новому напрямку, відійти від реальності та суєти. Хочу сказати, що художниця Альбіна – дуже харизматична і цікава особистість. Її ідея «друкувати ногами» мені дуже сподобалась. Я вже знаю, що даруватиму дітям і друзям: футболки і сумоки з малюнками, створеними за допомогою цієї техніки. Надіюсь, що цей майстер-клас стане початком для цілої серії знайомств з класними митцями, які неодноразово нас надихатимуть», – поділилась враженнями ще одна учасниця майстер-класу Тетяна Репницька, яка в дитинстві навчалась у луцькій художній школі.

«Мої враження від майстер-класу, як завжди, чудові. Адже я побувала в надзвичайно близькій для мене атмосфері, яка має здатність наповнювати і надихати людину. З неї ти виходиш духовно і морально ситою мистецтвом», – висловилась Вікторія Федина, художниця-графістка, яка охоче відвідує різноманітні майстер-класи та ворк-шопи.

«Дуже талановиті учні прийшли сьогодні до мене. Рада була з ними познайомитись. Вітаю кожного учасника з гарним почином і щиро раджу не зупинятись на досягнутому, а продовжувати творити в цьому дусі», – висловила свої побажання художниця Альбіна Ялоза.

«Подібні майстер-класи насправді дуже цінні. За порівняно короткий час (всього за три години) митець-початківець має можливість освоїти реальне ремесло і в майбутньому продовжити свою мистецьку кар’єру. До прикладу, за допомогою тих секретів, якими поділилась з нами сьогодні художниця Альбіна Ялоза, ти можеш навіть вдома без спеціального станка оволодіти технікою «друку ногами», – поділилася Катерина Ганейчук, директорка Музею сучасного українського мистецтва Корсаків.


Також директорка повідомила, що наступного разу усіх зацікавлених запрошують на майстер-клас іншого графіка, який вчитиме друкувати на станку Кумановського.

Тетяна БИК

Коментарі
24 серпня
Вчора
22.08.2019