РАЙОН.IN.UA

Волинський єпископ Нафанаїл підтримав розрив відносин УПЦ МП із Вселенським патріархатом

19:31 13.11.2018
2718

У Києві собор Української православної церкви Московського патріархату вирішив не брати участі у створенні єдиної Української помісної церкви, бо вважає надання томосу «штучним» і нав’язаним ззовні.

Собор ієрархів відбувся у Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі 13 листопада. Цьому передувало засідання Священного Синоду. Захід очолив Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Онуфрій. Участь у засіданні, в якості тимчасового члена, взяв також керуючий Волинською єпархією УПЦ єпископ Волинський і Луцький Нафанаїл.

Синод – орган церковного управління, що складається з постійних і тимчасових членів і розглядає і приймає рішення щодо важливих подій і питань в житті Церкви в період між соборами єпископів. Має широкі повноваження.

Як повідомили на сайті Волинської єпархії в обід, під час Синоду «архіпастирі обговорили важливі та актуальні питання церковного життя в Україні». Увечері стало відомо, що це рішення про визнання незаконними дій Вселенського патріархату щодо надання автокефалії Українській церкві.

«Собор єпископів наголошує, що процес надання так званого Томосу про автокефалію є штучним, нав’язаним ззовні, не відображає внутрішньої церковної необхідності, не принесе реальної церковної єдності та поглибить розділення і посилить конфлікти серед народу України. За таких умов долучення єпископату, духовенства та мирян Української Православної Церкви до цих процесів вважаємо неможливим», — наголошується у постанові.

Собор УПЦ МП вважає, що такі дії призводять до глибокої церковної кризи як в Україні, так і в світовому Православ’ї, а через «втручання Константинополя у внутрішні справи української церкви» УПЦ Московського патріархату припиняє канонічне спілкування з Вселенським патріархатом.

Читайте також: 5 важливих тез, які волинянам варто знати про церковні рішення у Стамбулі

Довідково: Канонічне спілкування УПЦ МП з Константинополем припинилося ще раніше — після ухвалення відповідного рішення Синодом Російської православної церкви, частиною якої є УПЦ Московського патріархату. Також на 13 листопада була запланована зустріч президента Петра Порошенка з ієрархами УПЦ МП, але вона не відбулася.

Коментарі
21 вересня
Сьогодні
Вчора