Внаслідок обстрілів є знеструмлення у п'яти областях України

#   61

Внаслідок пошкоджень енергосистеми України через російські обстріли, на ранок є знеструмлені споживачі у Дніпропетровській, Миколаївській, Харківській, Сумській та Херсонській областях.

Про це повідомили у телеграм-каналі Укренерго.

«Скрізь, де це дозволяють безпекові умови, розпочаті аварійно-відновлювальні роботи. Енергетики роблять усе можливе, щоб якнайшвидше повернути пошкоджене обладнання в роботу», – йдеться у дописі.

 

Через наслідки попередніх масованих російських атак – в окремих регіонах України сьогодні застосовують графіки обмеження потужності для промисловості, а також графіки погодинних відключень для всіх категорій споживачів. 

На Харківщині наразі вимушено застосовані аварійні відключення, раніше опубліковані графіки погодинних знеструмлень у регіоні – тимчасово не діють. 

Споживання електроенергії знижується.  4 березня, станом на 9:30 ранку, його рівень був на 8,2% нижчим, ніж в цей час попереднього дня – у вівторок. Причина – сонячна погода у більшості регіонів України, що зумовлює високу ефективність роботи побутових сонячних електростанцій та відповідне зменшення рівня енергоспоживання із загальної мережі. 

«У регіонах, де наразі вимушено застосовуються погодинні та аварійні відключення, зберігається необхідність в ощадливому енергоспоживанні. Будь ласка, обмежте користування потужними електроприладами. За можливості, перенесіть енергоємні процеси на нічний час – після 22:00», – радять у публікації.

Останні новини

Всі

12 березня 2026