стрічка

У «Луцькводоканалі» обіцяють «революцію» в системі управління мережами

10 Листопада 2018, 14:15
864

Комунальне підприємство «Луцькводоканал» впроваджує глобальну геоінформаційну систему управління мережами.

На підприємстві реалізується масштабний проект, що дозволить здійснити ревізію усіх існуючих мереж водопостачання та водовідведення у Луцьку, управляти діяльністю мереж із допомогою точної електронної карти, виявляти достовірне розташування усіх проблемних зон та поступово усувати їх, забезпечити економне використання і достатнє постачання питної води, регулювати точний контроль тиску в трубопроводах, а також впроваджувати ряд ефективних енергозберігаючих заходів, — кажуть у водоканалі.

У повідомленні КП йдеться про те, що на «Луцькводоканалі» запровадили ряд сучасних заходів, покликаних поліпшити якість надання послуг споживачам, серед яких – запровадження кол-центру, електронного кабінету, що дозволяє подавати показники і здійснювати оплату послуг, не виходячи з дому. На черзі – відкриття інноваційного сервісного центру обслуговування споживачів.

«Наступним грандіозним проектом, потреба в якому назріла вже давно, є створення сучасної геоінформаційної системи. Впровадження такого розрахунково-інформаційного комплексу вже стартувало і триватиме до завершення 2019 року. Даний проект необхідний для налагодження якісної роботи та подальшого розвитку підприємства».

Геоінформаційна система забезпечить ряд ефективних можливостей:

дозволить здійснити повну інвентаризацію усіх мереж водопостачання і водовідведення, отримати достовірну і повну інформацію про всі елементи, їх розташування, технічний стан, виконати більш точну прив'язку об'єктів мережі до місцевості;

візуально відтворити схеми усіх колодязів/камер;

виявити недостатні та надлишкові тиски в системі;

знайти перевантажені ділянки мереж, що обмежують пропускну здатність трубопроводів;

здійснювати щорічний аналіз, оцінку та поліпшення роботи мереж та об’єктів;

спрогнозувати подальший розвиток та обслуговування мереж, їх модернізацію та оновлення;

геоінформаційна система дозволить зібрати всі дані в єдиному електронному комплексі, щоденно оновлювати інформацію про елементи мережі, грамотно та ефективно налагодити взаємодію всіх підрозділів підприємства.

Проект реалізується за кошти міського бюджету і є прямою високотехнологічною інвестицією в розвиток КП «Луцькводоканал». Це вагомий вклад у майбутнє і можливість використання сучасних технологій, які дозволять вивести підприємство на абсолютно новий прогресивний рівень.

«Очікуваний економічний ефект від впровадження геоінформаційної системи дозволить підприємству вивільнити мільйони гривень, значно знизити відсоток витрат води в системі та раціонально використовувати енергетичні ресурси, оптимізувати технологічні процеси, що також суттєво знизить витрати підприємства«, – зазначає перший заступник директора КП «Луцькводоканал» Віктор Гуменюк.

«Реалізація проекту необхідна для того, щоб спрямувати підприємство в напрямок розвитку, адже геоінформаційна система виведе назовні всі приховані недоліки й проблемні ділянки мереж, дозволить локально усувати їх, впроваджувати енергоефективні заходи, контролювати та управляти якістю питної води, мати зручний онлайн-доступ до усіх даних про мережі, КНС, колодязі, водозабори та очисні споруди в місті. Отримавши усі ці вкрай необхідні і точні дані, зможемо налагодити ефективну роботу підприємства, здійснювати точні розрахунки і планувати подальший розвиток», — додав він. 

З-поміж інших численних переваг нової геоінформаційної системи – можливість економії енергетичних ресурсів із допомогою зменшення надлишкової води, що подається споживачам, визначивши точний розподіл тиску, місць надмірного або недостатнього водопостачання, супутніх втрат тощо. Оперативна обробка аварій водоводів і колекторів дозволить швидко усувати наслідки та відновлювати оптимальну структуру мережі. Система забезпечить можливість контролювати потоки і напрямки питної води, визначати проблемні зони, ввести чіткі розрахунки та планувати подальші кроки, спрямовані на поліпшення послуг. Допоможе нова система і в процесі підвищення енергоефективності підприємства.

Комп’ютерний програмний комплекс геоінформаційної системи КП «Луцькводоканал» працюватиме в режимі реального часу і складатиметься із взаємодіючих підсистем: телекомунікаційної системи SCADA, приладів автоматичного контролю витрат та тиску; геоінформаційного та математичного моделювання гідравлічного стану мережі водопостачання; бази даних абонентів (споживачів) та системи обліку платежів.

Зараз на мережах підприємства здійснюються перші етапи впровадження геоінформаційної системи, проводиться інвентаризація усіх існуючих мереж.  

Коментар
25/05/2024 Субота
25.05.2024