стрічка

Об’єднані зусилля 2021: фоторепортаж з «натовських» військових навчань на Яворівському полігоні

29 Вересня 2021, 20:00
Об’єднані зусилля 2021 31975
Об’єднані зусилля 2021

Яворівський полігон. Восьма ранку. Сонячно, але холодно та вітряно.

Поблизу адміністративного корпусу на узбіччі дороги припаркований бус із логотипом одного з національних телеканалів. Поруч тупцяє невелика група у цивільному.

Навколо швидко пересуваються пішки і на джипах поодинокі військові. Майже кожен в інакшому камуфляжі, а на правому плечі шеврон та прапор однієї з натівських країн.

За ситуацією пильно стежать патрульні із написом «Військова поліція». Усі чекають на час «Ч» – початок практичної фази стратегічних командно-штабних навчань «Об’єднані зусилля 2021».

Згодом під’їжджає ще один бус із блогерами. За кілька хвилин два транспортних засоби (один з блогерами, інший з журналістами) вирушають на позицію –навчальне містечко де буде розгортатись навчально-бойова операція. 

До Міжнародного центру миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного (таку офіційну назву має Яворівський полігон) прибули учасники з 15 країн. Серед них 11 держави-члени НАТО. Задіяні близько 12,5 тисяч військових і понад 600 одиниць озброєння і військової техніки.

Штурм урбанізованої місцевості розпочинається через кілька хвилин після того, як на спостережний пункт підіймається міністр оборони України Андрій Таран, Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-лейтенант Валерій Залужний, та Командувач Сухопутних військ ЗС України генерал-полковник Олександр Сирський, представники сектору безпеки і оборони, народні депутати та закордонні делегації з держав-партнерів.

Читайте також: Войовнича українофобія. Як російська пропаганда реагувала на День Незалежності України

Американські винищувачі F/A-18 Hornetі гелікоптери UH-60 BlackHawkспільно з авіацією Сухопутних військ і Повітряних Сил ЗСУ надавали підтримку з повітря штурмовому батальйону під час бою у місті. Зачистити територію від ворога також допомагали артилерія і бронетанкова техніка. 

Командував болгаро-литовсько-польсько-румунсько-українським тактичним батальйоном український офіцер.

Військові навчання «Об’єднані зусилля 2021» мають унікальну особливість. Вперше спільно з українськими підрозділами завдання виконували іноземні партнери, як у штабній ланці, так і у практичній частині.

Також ці навчання – це підсумок річної підготовки Збройних Сил України.

Якщо у підрозділів буде успішна оцінка, то вони отримають сертифікат. І це означатиме, що у наступному році зможуть заступати на бойове чергування у складі контингенту НАТО.

Читайте такожТактика дрібних капостей: що означає обстріляний стовп на українсько-білоруському кордоні

 

Коментар
25/09/2023 Понеділок
25.09.2023
Афіша
  • Сьогодні
  • Завтра
  • Незабаром