стрічка

Другі роковини трагедії в Антополі

14 Березня 2024, 15:41
Другі роковини трагедії в Антополі 1159
Другі роковини трагедії в Антополі

Два роки тому, 14 березня 2022 року, росія завдала авіаудару по телевежі в селі Антопіль, що біля Рівного.

Дві ракети забрали життя 21 військовослужбовця Національної гвардії України. До роковин трагедії пропоную пригадали події того дня.

***

Ніч на 14 березня два роки тому на Рівненщині була тривожною. Сирени майже не стихали. Зранку ж, близько 5:30, на телевежі пролунали два вибухи з різницею у кілька хвилин… Російська армія вдарила по обєкту двома ракетами.

В області частково зник теле- та радіосигнал. Вибухами вежу пошкодило, адміністративне приміщення поруч зруйнувало вщент. Постраждалих з-під завалів діставали протягом двох діб. Наслідки влучань ліквідовували дві сотні рятувальників.

У той день росія вбила 21 військовослужбовця стрілецької роти Національної гвардії України, які охороняли цей об'єкт.

17 загиблих були з Рівненського району: з Великого Олексина, Городка, Шубкова, Клевані, Караєвичів, Франівки, Гощі, Обарова, Горбакова, Андрусієва, Костополя, Симонова та Бугрина. Троє – рівняни. Ще один загиблий – із села Сенкевичівка Луцького району.

Загинули: Юрій Білевич, Ігор Чеховський, Валерій Ворон, Георгій Козюхно, Сергій Гупалюк, Андрій Бахтін, Сергій Дзюба, Олександр Агєєв, Денис Алексєєнко, Вадим Захарук, Олександр Кватирко, Іван Курач, Геннадій Левченко, Сергій Марканич, Олександр Місюрин, Роман Непевний, Володимир Павлюк, Андрій Савонік, Микола Степанюк, Роман Чумак, Валерій Якимчук.

Поранення різного ступеня важкості отримали ще девять військових.

Усі ці військові були добровольцями, які з початком повномасштабного вторгнення самі прийшли до військкоматів.

За фактом обстрілу вежі правоохоронці відкрили три кримінальні провадження, а матеріали справи передали до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Минулого року, в перші роковини трагедії, на місці масової загибелі військових в Антополі відкрили меморіальний знак. На гранітній плиті викарбувані імена всіх загиблих на вежі воїнів, а також карта громади Білокриницької громади, до складу якої входить Антопіль. Його встановлення ініціювала місцева влада. В громаді, до слова, самостійно збирали гроші на цю потребу. 

Також в громаді заявляли, що цей меморіальний знак – тимчасовий. Після закінчення війни планують спорудити тут пам'ятник, в основу якого покладуть плиту з місця подій.

Також громадська організація «Антикорупційний штаб» додала телевежу до карти об'єктів відновлення, які були знищені через війну з росією. 

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024