стрічка

Смт більше немає: що означає новий закон на практиці

04 Лютого 2024, 16:13
Смт більше немає: що означає новий закон на практиці 1520
Смт більше немає: що означає новий закон на практиці

З кінця січня в Україні набув чинності «Закон про дерадянізацію порядку вирішення окремих питань адміністративно-територіального устрою України» й офіційно перестало існувати адміністративне поняття «селище міського типу». Натомість усі населені пункти, які мали цей статус, стали просто селищами.

Також у законі визначили граничну кількість жителів, яку повинен мати населений пункт, аби належати до категорії міста, селища чи села.

Що означають ці зміни на практиці, зясовували журналісти видання Район.Рівне.

Дотепер в Україні офіційно існувало 881 селище міського типу (смт), 16 із них – на Рівненщині: Володимирець, Квасилів, Млинів, Клевань, Зарічне, Рокитне, Гоща, Клесів, Степань, Оржів, Рафалівка, Мізоч, Смига, Демидівка, Томашгород, Соснове. Згідно з новим законом, цієї абревіатури більше не буде. Існуватимуть лише чотири типи населених пунктів: село, місто, селище та поселення. Зникли також такі характеристики як «районний» та «обласний» центри – всі вони стали просто містами.

Містом тепер уважатимуть населений пункт із переважно компактною, багатоповерховою забудовою, загальна чисельність жителів якого становить не менш як 10 тисяч.

У селищі має переважати садибна забудова, а чисельність жителів повинна перевищувати пять тисяч. Менше «пятірки» жителів – село.

Поселеннями стануть компактні місця проживання людей за межами населеного пункту, які не мають сталого складу населення.

Як йдеться у прикінцевих положеннях закону, усі населені пункти, які мали статус смт, стануть просто селищами. У статусі їх не понижуватимуть.

Законотворці зазначають, що документ дозволить закріпити окремі здобутки реформи адміністративно-територіального устрою України та визначити на законодавчому рівні процедури розв'язання деяких питань адміністративно-територіального устрою України, а також скасувати акт радянського законодавства, який досі застосовували та був чинним на території України.

Після зміни адміністративного статусу, запевняють, не потрібно змінювати жодних документів. 

Якщо ж селище захоче перейти у статус міста, місцева рада має зробити відповідне подання до Кабінету Міністрів. Але, знову ж, зробити це можна за умови, що зміну адміністративного статусу дозволяє чисельність населення та інфраструктура.

За цією ж схемою, згідно із законом, відбуватиметься утворення та ліквідація населених пунктів. 

Коментар
26/05/2024 Неділя
26.05.2024
25.05.2024