стрічка

Факт-що? Фактчек і ніяк інакше

02 Квітня 2022, 21:22
Команда проєкту "Брехунець" 6675
Команда проєкту "Брехунець"

Думаєте, фактчек – то гайпове молодіжне словечко? Ні, то ціла культура, яка стає сенсом життя, особливо, коли працюєш цілодобово, щоб орко-фейки не забили голови українців.

 

2 квітня – день фактчеку і коли ж, як не зараз, познайомитись з командою фактчекінгового відділу Район.in.ua «Брехунець», що 24 на 7 трощить дезу.

Світлана Кирилова – наша редакторка. Майстер Йода у написанні текстів і потужна мотиваторка. 

Олена Рожій – координаторка проєкту. Усі циферки, букви й графіки в її ноутбуці стають звітами нашої діяльності. 

Оксана Кашталян – відеографка. Так-так, оті класнючі відео – її рук справа. 

Вікторія Слободян – дизайнерка. Вона втілила Брехунця, робить ефектні картинки й гайпові стікери для телеграм. 

Софія Лучук – журналістка. Про її тексти мало говорити, їх хочеться читати знову і знову. А ще вона розповідає про телеграм-дезу на нашому Ютуб-каналі.

Марія Мартинюк – журналістка. Іноді здається, що вона має суперсилу, бо так швидко писати не навчитись ніколи.

Катерина Павлюк – моніторить рівненський інфопростір на дезу. Думаємо, ви читали її блоги про це й думали «невже інтернет кишить цим». 

Вікторія Телечук – моніторить волинський інфопростір, щоб наші журналістки мали, що фактчекати. Прочитавши її блоги, сотню разів думаєш чи підписуватись на якийсь тг-канал.

Ну і я, Анастасія Борщ – комунікаційниця, яка відповідає вам на коменти, щораз просить лайкнути і підписатись та не випускає з рук смартфон, щоб наші тексти побачило чим більше людей. Наприклад, веду з нашою командою телеграм-канал Безпечний район.

Тож найкращим привітанням для нас буде, якщо запросите друзів підписатись на Брехунець у Facebook і поділитесь на своїй сторінці улюбленим матеріалом.

А ми працюємо далі, бо орки щохвилини продукують фейки, які ми спростовуємо для вас.

А ще про нас написали на сайті Детектор медіа у статті «Фактчекери — це сапери, які знешкоджують інформаційні міни»

 

 ***

Ця публікація підготовлена за підтримки Європейського Союзу. Співпраця автора з Представництвом Євросоюзу в Україні будується на невтручанні в редакційну політику мережі Район.in.ua. Теми, формат, героїв обирає редакція і не погоджує з міжнародними партнерами. Всі матеріали, створені в межах такої співпраці, мають відповідне маркування, а окремі думки, висловлені в матеріалах, їх зміст є виключною відповідальністю авторів і необов’язково відображають погляди Європейського Союзу та його інституцій.

Коментар
16/04/2024 Вівторок
16.04.2024